„Nežinau, su kuo kalbėjo prezidentas europinėse institucijose, neturiu supratimo. Aš esu pati kalbėjusi su viceprezidente Margrethe Vestager, su ja taip pat pat kalbėjo ir finansų ministrė, vyksta ir darbinės diskusijos“, – žurnalistams penktadienį sakė premjerė.
„Kiek man žinoma iš Komisijos reakcijų, dėl reformų, kurios yra planuojamos finansuoti šiomis lėšomis, Komisija priekaištų mums neturi“, – kalbėjo ji.
Premjerės teigimu, ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo fondas yra skirtas įgyvendinti Vyriausybės programą ir joje numatytas priemones dėl švietimo, sveikatos apsaugos, socialinės atskirties bei žaliosios ir skaitmeninės transformacijos.
„Žinau ir girdžiu, kad yra tokių nuviltų lūkesčių dėl to, kad praėjusios kadencijos metu buvo tam tikrų įsipareigojimų, kad kažkokie projektai tikrai bus finansuojami šitomis lėšomis, tai tokių garantijų nelabai duoti kas galėjo, nes visą paketą ir planą reikės suderinti su EK ir gauti Europos finansų ministrų palaiminimą“, – kalbėjo I.Šimonytė.
„Visas lėšas, kurias Lietuva gauna, nesvarbu, ar iš šito fondo, ar iš Europos Sąjungos naujos perspektyvos, ar iš nacionalinių lėšų, reikia integruoti tų pačių tikslų siekimui. Čia nėra kažkoks daiktas savyje, kuis pats savaime turėtų kažką finansuoti dėl to, kad kažkam tai atrodo. Tai turėtų būti tiesiog integrali bendro plano dalis“, – kalbėjo premjerė.
Ji taip pat pabrėžė, jog ministerijos reformų kryptis aptarinėjo su savo socialiniais partneriais.
Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį pareiškė, kad diskusijos dėl plano vyksta „už uždarų durų“, o „iš Europos institucijų ateina pakankamai prasti atsiliepimai apie tai, kas jau buvo pateikta“.