„Net jeigu pati pandemija pasibaigtų arba būtų suvaldyta vakcinavimu, tarkim, per artimiausius metus, psichologinės pasekmės, pasekmės psichinei sveikatai ir, be jokios abejonės, pasekmės ekonomikai, matyt, bus ilgalaikės“, – interviu „Verslo žinioms“ sakė I.Šimonytė.
Pasak jos, daliai sektorių bus sunku vėl atsistoti ant kojų, ypač kai nežinoma, ar žmonių elgsena pasikeitė tik laikinai, ar ilgam.
„Tarkim, koks nors konferencinis turizmas – jis vis dar išliks kaip veikla ar žmonės, atradę galimybę dalyvauti visur nuotoliniu būdu, labiau naudosis būtent ja, ir šis pokytis bus ilgam“, – kalbėjo premjerė.
„Žmonės turbūt keliaus, turizmas anksčiau ar vėliau grįš į savo vėžes. Bet kažkokie veiklos modeliai gali kažkiek pasikeisti“, – pridūrė I.Šimonytė.
Komentuodama paramos nukentėjusiam verslui pernelyg lėtą skirstymą, Vyriausybės vadovė teigė, jog apie tai bus kalbama specialiame pasitarime trečiadienį: „Trečiadienį turėsime tam klausimui atskirą pasitarimą ir žiūrėsim, ką gali pakeisti ar pagelbėti Valstybinė mokesčių inspekcija, Verslo paramos agentūra, kad procesai judėtų sklandžiau.“
Pasak premjerės, jei skirstant paramą dalyvauja keletas institucijų, tai visada yra komplikuota.
Ji pabrėžė, kad antrajam paramos paketui, kuris šiuo metu derinamas su Europos Komisija, įmonės, dokumentus turi ruošti jau dabar.