„Ignitis grupės“ paskelbtame Registracijos dokumente patvirtinama, kad įmonė ketina vykdyti IPO ir kreiptis dėl akcijų įtraukimo į prekybą „Nasdaq“ Vilniaus biržos pagrindiniame prekybos sąraše, o akcijas reprezentuojančių pasaulinių depozitoriumo pakvitavimų – į Londono akcijų biržos pagrindinį sąrašą.
„Įtraukimas bus vykdomas, jei bus gauti visi reikalingi leidimai iš priežiūros institucijų. Galutinė IPO siūlymo kaina bus nustatyta paskelbus prospektą ir pabaigus platinimo procesą. Šiuo metu tikimasi, kad akcijų ir depozitoriumo pakvitavimų Įtraukimas į prekybą įvyks 2020 metų spalį“, – teigiama „Ignitis grupės“ Registracijos dokumente.
„Ignitis grupės“ atstovas spaudai Artūras Ketlerius BNS sakė negalintis komentuoti, kada galėtų būti surengtas IPO.
Jau anksčiau skelbta, kad IPO metu būtų siūlomos tik naujai „Ignitis grupės“ išleidžiamos akcijos, o įgyvendinus IPO laisvoje apyvartoje bus 25–33,33 proc. bendrovės įmonės akcinio kapitalo. Lietuvos per Finansų ministeriją išliks kontroliuojančia „Ignitis grupės“ akcininke ir valdys ne mažiau kaip 66,67 proc. akcijų paketą.
Registracijos dokumente nurodoma, kad siekiant vykdyti stabilizavimo sandorius, “Ignitis grupė“, gavusi akcininko pritarimą, planuoja sutikti atpirkti iki 10 proc. viso siūlymo metu siūlomų akcijų ir GDR kiekio.
Vykdant IPO bendrovei talkins „J. P. Morgan Securities“, „Morgan Stanley & Co. International“, „UBS Europe“, „Swedbank” (bendradarbiaujant su “Kepler Cheuvreux“) ir „BofA Securities Europe“. Skelbta, kad IPO metu ketinama suteikti galimybę akcijų įsigyti smulkiems (ne profesionaliems) investuotojams – Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojams.
Finansų ministerijos sudaryta darbo grupė vasario pabaigoje pateikė išvadą, kad „Ignitis grupei“ iki 2030 metų reikės apie 5-6 mlrd. eurų investicijų, todėl logiškiausia pritraukti lėšų būtų rengiant IPO. „Ignitis grupės“ finansavimo alternatyvas nagrinėjusi darbo grupė nurodė, kad IPO pasirengti reikia iki šių metų rugsėjo, grupė yra skelbusi, kad šis IPO galėtų tapti didžiausiu pirminiu siūlymu Baltijos šalių istorijoje.
Rengiantis IPO liepos pabaigoje „Ignitis grupė“ buvo reorganizuota į akcinę bendrovę (iki tols buvo uždaroji akcinė bendrovė, UAB), o Vyriausybė rugsėjo pradžioje pritarė siūlymui, kad „Ignitis grupė“ už 2020 metus išmokėtų 85 mln. eurų dividendų, kurie vėliau kasmet būtų didinami ne mažiau kaip 3 procentais.
Finansų ministerija tvirtino, kad pakeisti „Ignitis grupės“ dividendų mokėjimo politiką nuspręsta „siekiant taikyti gerąsias tarptautines energetikos sektoriaus praktikas ir tinkamai pasirengti pirminiam viešajam akcijų siūlymui“. Tuo metu, jeigu esama dividendų politika nebūtų keičiama, tai galimai neigiamai paveiktų „Ignitis grupės“ IPO kainą.
Valstybė šiuo metu valdo 100 proc. „Ignitis grupės“ akcijų.