Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Ignitis grupės“ ir STT hakatono iššūkis: tikisi rasti būdą, kad korupciją atpažintų visi

Kas yra kyšis ar papirkimas yra girdėjęs dažnas, tačiau atpažinti nepotizmą, prekybą poveikiu ir kitus korupcinius pažeidimus žymiai sunkiau. Anot ekspertų, dėl to nukenčiame visi – valstybei yra žalinga kiekviena korupcijos forma, todėl daug dėmesio reikia skirti visuomenės švietimui, rašoma pranešime spaudai.
Korupcija
Korupcija / 123RF.com nuotr.

Iššūkis, kaip visuomenei padėti suprasti įvairias korupcijos apraiškas, šįmet bus duotas „Ignitis grupės“ ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) organizuojamo Antikorupcinės aplinkos kūrimo hakatono dalyviams.

Skaičiuojama, kad per metus STT gauna daugiau nei 2000 pranešimų apie galimus korupcinio pobūdžio teisės pažeidimus, o jų skaičius kasmet didėja. Pasak STT Pranešimų nagrinėjimo skyriaus vadovo Miko Bukausko, minėtasis hakatono iššūkis yra aktualus visai visuomenei, nes siekiant efektyviai nustatyti korupcijos atvejus, būtina, kad asmenys atpažintų visas galimas korupcijos pasireiškimo formas.

„Viena iš pagrindinių priežasčių korupcijai vešėti yra informacijos trūkumas, neleidžiantis atpažinti visų korupcijos pasireiškimo formų. Kyšį ar papirkimą dažnas lengvai atpažintų, bet prekybą poveikiu, piktnaudžiavimą, nepotizmą ar kronizmą suprasti yra žymiai sudėtingiau.

Todėl sprendimų, padedančių atpažinti šiuos reiškinius, kūrimas duotų teigiamą impulsą demokratijos vertybes puoselėjančiai visuomenei. Linkiu šį iššūkį spręsiančiai komandai mąstyti plačiai ir drąsiai priimti inovatyvius sprendimus“, – sako M.Bukauskas.

Jam antrina ir „Ignitis grupės“ Verslo atsparumo vadovas Edvinas Kerza.

„Žmonėms yra itin svarbu suprasti, ar konkretus atvejis yra su korupcija susijęs pažeidimas ir ar apie jį turi būti pranešta atitinkamoms tarnyboms. Tam reikalinga paprasta ir efektyvi priemonė, leidžianti tai atpažinti. Tikimės, kad hakatono dalyviai čia pademonstruos savo išradingumą, turimas žinias bei pasiūlys priemonę, prisidėsiančią prie skaidresnės visuomenės kūrimo“, – sako Edvinas Kerza.

Primename, kad Antikorupcinės aplinkos kūrimo hakatonas vyks nuotoliniu būdu lapkričio 25–26 d., o jo metu komandos, kurias sudarys nuo 4 iki 7 žmonių, spręs vieną iš pateiktų penkių iššūkių.

Hakatono metu komandas konsultuos savo sričių ekspertai – mentoriai. Minėtąjį iššūkį spręsiančias komandas konsultuos Aurimas Kudūkis, „Vilniaus šilumos tinklų“ Rizikų valdymo skyriaus vadovas ir Mikas Bukauskas, STT Pranešimų nagrinėjimo skyriaus vadovas.

Visų komandų idėjas vertins kompetentinga komisija. Pirmas tris vietas laimėjusios komandos turės galimybę išsirinkti norimus mokymus iš pateiktų mokymų platformų.

Visi norintys dalyvauti hakatone kviečiami registruotis iki šių metų lapkričio 19 d. užpildant dalyvio anketą (nuoroda).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?