Bendras prekybos deficitas birželį sudarė 65,5 mlrd. JAV dolerių (59,6 mlrd. eurų) ir buvo mažesnis negu gegužę, kuomet, patikslintais skaičiavimais, siekė 68,3 mlrd. JAV dolerių, pranešė Prekybos departamentas.
Eksportas pirmąjį vasaros mėnesį sumažėjo 0,3 mlrd. JAV dolerių iki 247,5 mlrd. JAV dolerių, o importas – 3,1 mlrd. JAV dolerių iki 313 mlrd. JAV dolerių.
Nors didesnės negu tikėtasi vartotojų išlaidos pastaruoju metu padėjo skatinti JAV prekybos augimą, analitikai pažymi, kad ateityje jos gali susilpnėti.
„Apskritai prekybos srautai antrąjį ketvirtį toliau lėtėjo – ir importas, ir eksportas“, – pažymėjo tyrimų ir konsultacijų bendrovės „High Frequency Economics“ vyriausioji JAV ekonomistė Rubeela Farooqi (Rubela Faruki).
„Silpnesnė tendencija gali vyrauti ir toliau ir tai lems pinigų politikos griežtinimo visame pasaulyje poveikis, kuris, tikėtina, sulėtins paklausos ir ekonominio aktyvumo augimą šalies viduje ir užsienyje“, – pridūrė ji.
Siekdami pažaboti kylančią infliaciją, įvairių pasaulio šalių centriniai bankai, įskaitant JAV Federalinio rezervo sistemą, pastaruoju metu sparčiai didino palūkanų normas, kad sumažintų vartotojų paklausą.
Prekybos departamento duomenimis, birželį sumažėjo įvairių prekių, pradedant kompiuteriais ir baigiant pramonės reikmenimis, importas.
Prekybos prekėmis su Kinija deficitas sumažėjo iki 22,8 mlrd. JAV dolerių, nes importas smuko labiau nei eksportas.