„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Indėlių ir investicijų draudimui“ suteikta paskola biudžetui kainuos mažiausiai 200 mln. litų

Bankrutuojančio „Snoro“ banko apdraustus indėlius kompensavusiai bendrovei „Indėlių ir investicijų draudimas“ valstybės suteikta beprocentė paskola biudžetui gali kainuoti mažiausiai 200 mln. litų, o galbūt ir dvigubai daugiau.
Pinigai
Pinigai / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Vyriausybė „Indėlių ir investicijų draudimui“ šiuo metu yra paskolinusi apie 2,3 mlrd. litų. Juos atgauti tikimasi ne anksčiau kaip per trejus metus, pamažu išpardavus nebeveikiančio banko turtą, antradienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Paprasčiausia skaičiuoti vertinant, kokios palūkanas valstybė moka už „Snoro“ bankroto išvakarėse paimtą paskolą – apie 140 mln. litų per metus. Finansų ministerija su tuo nesutinka, nors ir nepateikia tikslių skaičių, kiek valstybei kainuos paskola „Indėlių ir investicijų draudimui“.

Valstybės finansus viešinančio projekto Viesai.lt iniciatorius Vaidotas Rūkas teigė, kad reikėtų buhalteriškai įvertinti, kiek šaliai būtų kainavę reikiamą indėliams kompensuoti sumą pasiskolinti dvejiems ar trejiems metams. Šių metų pradžioje, kai indėliai buvo baigiami kompensuoti, investuotojai valstybei litais dvejiems metams buvo skolinama už maždaug 3,25 proc. palūkanas.

„Tad valstybės nuostoliai dėl “Snoro„ indėlių kompensavimo yra apie 75 mln. litų kasmet“, – apskaičiavo V.Rūkas. Pasak jo, taip valstybė šimtus milijonų litų sumokės už finansų sistemos stabilumą, už žmonių ir verslo pasitikėjimą.

Lapkričio 16-ąją nacionalizuotam bankui „ Snoras“ bankroto byla iškelta pernai gruodžio 7-ąją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų