Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Indija įves valstybės remiamą „skaitmeninę rupiją“, apmokestins pelną iš kriptovaliutų

Indija įves valstybės remiamą „skaitmeninę rupiją“ ir nustatys 30 proc. mokestį pelnui iš virtualių valiutų, antradienį paskelbė vyriausybė.
Kriptovaliuta
Kriptovaliuta / André François McKenzie nuotr./ Unsplash nuotr.
Temos: 2 Indija Finansai

Tokie planai suduos smūgį vienai iš sparčiausiai pasaulyje augančių kriptovaliutų rinkų, kuri iki šiol buvo nereguliuojama, nors vietos prekybos platformų vis daugėja.

„Sandorių su virtualiu skaitmeniniu turtu skaičius fenomenaliai didėja“, – pareiškė parlamentui finansų ministrė Nirmala Sitharaman ir pridūrė, jog, atsižvelgiant į tokį augimą, būtina parengti tinkamą apmokestinimo sistemą.

Rengiant šią sistemą, be kita ko, bus nustatytas 30 proc. mokestis pelnui iš prekybos kriptovaliuta ir kitu skaitmeniniu turtu.

Ministrė taip pat pareiškė, kad centrinis bankas iki 2023 metų kovo pabaigos įves „skaitmeninę rupiją“, pagrįstą blokų grandinės technologija.

„Centrinio banko skaitmeninės valiutos įvedimas taps didele paskata skaitmeninei ekonomikai. Skaitmeninė valiuta taip pat leis užtikrinti veiksmingesnę ir pigesnę valiutos valdymo sistemą“, – pažymėjo ji.

Indijos reguliavimo institucijos kriptovaliutas atidžiai vertino nuo tada, kai jos prieš beveik dešimtmetį pirmą kartą pasirodė vietos rinkoje. Smarkiai padaugėjus sukčiavimo atvejų, centrinis bankas 2018 metais uždraudė prekybą kriptovaliutomis.

Tačiau Indijos Aukščiausiasis Teismas po dvejų metų panaikino šį draudimą ir rinka nuo tada ėmė sparčiai augti: bendrovės „Chainalysis“ atliktas tyrimas parodė, kad per metus iki 2021 metų birželio ši Indijos rinka padidėjo beveik 650 proc. ir spartesnis augimas buvo fiksuotas tik Vietname.

Ministras pirmininkas Narendra Modi pernai įspėjo, kad bitkoinas kelia riziką jaunesnėms kartoms ir gali „sugadinti mūsų jaunimą“, jeigu atsidurs „ne tose rankose“.

Netrukus po to vyriausybė pasiūlė uždrausti „visas privačias kriptovaliutas“, tačiau galiausiai susilaikė nuo tokio žingsnio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai