Tokiu būdu siekiama skatinti investicijas privačiajame sektoriuje ir paspartinti ekonomikos augimą.
Pagal planą, vyriausybė monetizuos turtą infrastruktūros ir telekomunikacijų srityse bei kasybos pramonėje, nurodoma vyriausybės paskelbtame pranešime.
Indijos vyriausybė nori jau esamą turtą, kaip antai, pavyzdžiui, nutiestus dujotiekius ir kelius, pastatytas geležinkelio stotis ir sandėlius, ilgam laikui išnuomoti privačiojo sektoriaus operatoriams.
„Tai būtina siekiant sukurti galimybių dirbti ir tai užtikrins spartų ekonomikos augimo tempą...“, – pareiškė šalies finansų ministrė Nirmala Sitharaman.
Iš turto kelių tiesimo srityje nuomos vyriausybė planuoja pritraukti 1,6 trln. rupijų, iš geležinkelių turto monetizavimo – 1,52 trln. rupijų, iš elektros perdavimo linijų – 452 mlrd. rupijų, iš gamtinių dujų gavybos turto monetizavimo – 398,32 mlrd. rupijų, o iš telekomunikacijų projektų – 351 mlrd. rupijų.
Turto monetizavimo programos įgyvendinimą planuojama pradėti kitais finansiniais metais, kurie prasidės kovo mėnesį.
Pagal šią strategiją, didelę dalį turto ir toliau kontroliuos valstybė.
Iš didžiausių pasaulio ūkių, Indija nuo COVID-19 pandemijos padarinių nukentėjo kone labiausiai, nes dėl apribojimų, kurie buvo nustatyti siekiant pažaboti infekcijos plitimą, buvo stabdoma įmonių veikla ir smarkiai sumažėjo vartotojų aktyvumas.
Siekdama paspartinti ūkio plėtrą, vyriausybė imasi įvairių priemonių: be kita ko, švelninamos tiesioginėms užsienio investicijoms taikomos taisyklės ir parduodamas, pavyzdžiui, aviacijos ir naftos sektoriuose veikiančių valstybinių įmonių turtas.
Indijos bendrasis vidaus produktas (BVP) sausio–kovo mėnesiais padidėjo 1,6 procento. Praėjusiais finansiniais metais šalies ekonomika smuko 7,3 procento.