Nors rodiklis buvo geresnis nei rekordinis 23,9 proc. susitraukimas, užfiksuotą antrąjį ketvirtį, jis rodo, jog trečioji pagal dydį Azijos ekonomika susiduria su dideliais sunkumais mėgindama atgaivinti paklausą ir kurti darbo vietas.
Du vienas po kito einantys bendrojo vidaus produkto (BVP) sumažėjimo ketvirčiai reiškia, kad šalis pirmą kartą nuo 1947 metų susidūrė su „technine recesija“.
Po karantinų atšaukimo prasidėjęs didžiųjų pasaulio ekonomikų, įskaitant JAV, Japoniją ir Vokietiją, užfiksuotas augimas praėjusį ketvirtį kėlė lūkesčių, kad Indija taip pat fiksuos atsigavimą.
Visgi nors verslo veikla suaktyvėjo dėl padidėjusių vartotojų išlaidų artėjant spalio–lapkričio mėnesių šventiniam sezonui, viltys dėl didesnio masto atsigavimo žlugo, o statybų ir svetingumo sektoriai vėl susidūrė su sunkumais.
Teigiamais išlieka žemės ūkio sektoriaus rodikliai, o gamybos veikla taip pat liepos–rugsėjo mėnesiais taip pat augo po ankstesnį ketvirtį fiksuoto beveik 40 proc. smukimo.
Remiantis praėjusio mėnesio Indijos centrinio banko paskelbtais skaičiavimais, šalies ekonomika šiemet sumenks 9,5 procento.
Tuo tarpu Tarptautinis valiutos fondas (TVF) skaičiuoja, kad Indijos ekonomika šiemet susitrauks 10,3 proc. ir tai bus didžiausias nuosmukis tarp besivystančių šalių bei didžiausias nuo Indijos nepriklausomybės paskelbimo.