Šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) 2020 metais, palyginti su 2019-aisiais, susitraukė 2,07 proc., pranešė statistikos agentūra, o namų ūkių išlaidos, transportas ir turizmas atsidūrė tarp labiausiai nukentėjusių sektorių.
Penktadienį paskelbti duomenys parodė, kad Indonezijos ekonomika susitraukė pirmą kartą nuo 1998 metais įvykusios regioninės valiutų krizės, privertusios atsistatydinti ilgalaikį diktatorių Suharto.
„COVID-19 pandemija sukrėtė visą pasaulį, įskaitant Indoneziją“, – pažymėjo statistikos agentūros vadovas Suhariyanto.
Indonezijoje fiksuotas vienas didžiausių COVID-19 atvejų skaičius tarp Azijos šalių, o prezidentas Joko Widodo sulaukė daug kritikos dėl to, kaip jo vyriausybės mėgino suvaldyti viruso protrūkį, regis, teikdama pirmenybę ekonomikai.
Keli milijonai indoneziečių buvo atleisti arba išsiųsti į prastovas, o centrinis bankas pakartotinai sumažino palūkanų normas, siekdamas paremti smukusią ekonomiką.
Statistikos agentūros vadovas teigė, kad kai kurie rodikliai, įskaitant prekybos duomenis, praėjusį mėnesį parodė augimo požymius.
Vyriausybė, parengusi beveik 50 mlrd. JAV dolerių dydžio skatinimo planą, prognozuoja, kad šiais metais ekonomika ūgtels apie 5 procentus.
Indonezija pradėjo vieną didžiausių pasaulyje masinių vakcinavimo nuo COVID-19 kampanijų.
„Vakcinacijos programa ir sveikatos protokolų laikymasis yra svarbūs ekonomikos atsigavimo raktai“, – kalbėjo Suhariyanto.
Visgi analitikai perspėjo, kad bet koks atsigavimas greičiausiai bus lėtas, nes vakcinavimo kampanija užtruks, kadangi šalyje gyvena 270 mln. žmonių – tai ketvirta pagal dydį pasaulio populiacija.
„Vyriausybė tikisi, kad vakcinos išgelbės nuo ekonomikos ir visuomenės sveikatos krizės ... bet Indonezijos kelias į atsigavimą bus sudėtingas ir užtruks“, – paskelbus BVP duomenis teigė „Moody's Analytics“.