TVF misijai užbaigus darbą krizės alinamoje šalyje, Fondas pareiškė, jog metinė infliacija „rugpjūtį pasiekė beveik 300 procentų“.
Po valiutos reformų, kurių buvo imtasi vasarį siekiant įveikti ilgametę pinigų krizę, vietos valiutos kursas JAV dolerio atžvilgiu krito nuo pariteto iki 16,5 Zimbabvės dolerio.
Birželį metinė infliacija šalyje sudarė 176 procentus.
Fondo paskelbti duomenys vėl pakurstė baimę, jog į Zimbabvę gali grįžti hiperinfliacija, dėl kurios šalies gyventojai prieš dešimtmetį neteko santaupų, ekonomika sugriuvo, o prekių ir paslaugų kainos kas savaitę pasiekdavo naujus rekordinius lygius.
Finansų ministras Mthulis Ncube praėjusio mėnesio pradžioje pareiškė, jog vyriausybė iki kitų metų vasario neskelbs infliacijos rodiklių, kad statistikos agentūra galėtų surinkti naujų duomenų, naudodamasi naująja valiuta, nes kainos nebėra susiejamos su JAV doleriu.
JAV doleris kaip nacionalinė valiuta Zimbabvėje buvo naudotas nuo 2009 metų, kai šalis, hiperinfliacijai pasiekus 500 mlrd. proc., atsisakė savo valiutos.
Tačiau birželį Zimbabvė atsisakė JAV dolerio ir kitų užsienio valiutų naudojimo ir įvedė dvi lygiagrečiai naudojamas vietos valiutas – vadinamuosius obligacijų banknotus ir elektroninius RTGS dolerius.
Iš Roberto Mugabės valdžią perėmęs prezidentas Emmersonas Mnangagwa pažadėjo atgaivinti ekonomiką ir paskelbė, jog Zimbabvė yra „atvira verslui“.
Tačiau praėjus beveik dvejiems metams, ekonomika merdi, o daugelis šalies gyventojų sako, jog dabar gyvenimo sąlygos yra prastesnės negu tuo metu, kai šalį valdė R.Mugabė.