Mūsų namai nebėra tik vieta, kur grįžtame miegoti. Daugiau laiko praleisdami namuose daugelis iš mūsų pakeitė požiūrį į savo gyvenamąsias erdves – mes taip pat geriau suvokiame, kiek daug įtakos mūsų kasdienė aplinka turi mūsų emocinei savijautai, rašo portalas broadsheet.com.
„Visi norime jaustis atsipalaidavę savo namuose, – sako „RJ Living“ interjero ir fotosesijų stilistė Jess Galtry, – Žmonės labiau nei bet kada ieško komforto savo namuose.“
Dabartiniai interjero dizaino stiliai taip pat orientuojasi į jaukumą ir svetingumą. „Visos šios tendencijos yra susijusios su patogumo jausmu, – sako J.Galtry, – ir su tuo, kad ši erdvė būtų unikali.“
Štai jos patarimai, kaip atnaujinti savo erdvę.
Organinės formos
Minkštos linijos – tai organinių formų bruožai, kai pirmenybė teikiama sklandžiai tėkmei, o ne griežtoms linijoms ir kampams. „Organinės formos jau kelerius metus yra madingos, ir panašu, kad jos tikrai tokiomis išliks“, – sako J.Galtry. Tokios linijos gali atsispindėti, pavyzdžiui, išlenktose rankenose.
„Taip pat baldai yra puikus būdas namuose pritaikyti organines formas“, – sako ji. „Arba, jei norite ko nors pastovesnio - arkos ar virtuvės salelė gali atrodyti neįtikėtinai.“
Gamtos įkvėpti interjerai
Gamtos įkvėpti interjerai (tarp jų – ir augalai bei žemiškų spalvų paletės) – dar vienas pavyzdys iš gyvojo pasaulio. Taip į mūsų namus perkeliamas gamtos pojūtis ir suteikiama subtiliai raminanti nuotaika.
„Nenuostabu, kad prasidėjus tretiesiems pasaulinės pandemijos metams, visi siekiame ramybės jausmo savo namuose, – sako Galtry. „Pagalvokite apie natūralias medžiagas, žemės atspalvius, šviežią žalumą ir daug augalų, gėlių. Tai gali būti net toks paprastas dalykas kaip akmeninio suolo stalviršio ir medinių taburečių derinimas. Arba galite pasisemti įkvėpimo iš medžių ir gražią žalią sofą sujungti su mediniu kavos staliuku“, – pataria kūrėja.
Spalvos
Pastaruosius kelerius metus balti ir neutralūs interjerai buvo madingi, tačiau ši banga slopsta. „Žmonės nori pajusti įkvėpimą ir eksperimentuoti su spalvomis“, – sako J.Galtry. „Tai gali būti dažai, meno kūriniai ar drąsesni apmušalų pasirinkimai. Galite pažvelgti į spalvų paletę ir nuspręsti, ar jums patinka šaltesnės spalvos, pavyzdžiui, mėlyna ir žalia, ar šiltesnės, pavyzdžiui, oranžinė, geltona ir raudona. Iš to galite nuspręsti, ar jums patinka ryškesni atspalviai, švelnios pastelinės spalvos, ar žemiškesni tonai.“
Galite rinktis šiltą raudoną atspalvį, pavyzdžiui, rūdžių spalvos sofą arba sėdimąją dalį rinktis iš miško, pelenų ir medžio anglies spalvų.
„Spalva daro didelę įtaką mūsų savijautai“, – atkreipia dėmesį ji.
Tekstūra ir lytėjimas
Rinkitės liną, „boucle“ audinį, aksomą, marmurą, medieną. „Jei nemėgstate spalvų, tekstūra yra puikus būdas į namus įnešti subtilesnių vau efektų“, – mano J.Galtry. Pasirinkite „boucle“ audinio sofą. „Tai gražus audinys, turintis tekstūros išvaizdą“, – sako ji apie vis labiau populiarėjantį audinio variantą. „Jis atsirado neseniai, o žmonės jį pamėgo“, – pastebi kūrėja.
Lankstumas ir pritaikomumas
Jei karantino metu įvairūs daiktai netyčia pakeitė paskirtį, tarkime, knygos tapo nešiojamojo kompiuterio stovu, gerai žinote, kaip svarbu prisitaikyti.
„Tai ne tiek tendencija, kiek naujas gyvenimo būdas“, – sako J.Galtry. COVID-19 privertė mus suprasti, kaip svarbu, kad mūsų namai prisitaikytų prie mūsų poreikių.
Todėl, anot jos, svarbūs tokie baldai, kaip, reikalui esant, prailginami valgomojo stalai, modulinės sofos su pufais ir pan.
„Svarbiausia, kad jūsų namai taptų išskirtinai jūsų, – sako ji, – su daugybe variacijų, pritaikytų prie jūsų konkrečių poreikių.“