„Invega“ stiprina alternatyvų finansavimą – steigiami nauji skolos fondai

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) artimiausiu metu ketina verslui atverti dar vieną alternatyvaus finansavimo šaltinį – steigiami skolos fondai, per kuriuos verslas galės gauti paskolas ar parduoti savo obligacijas. Dalyvaudama skolos fondų rinkoje, „Invega“ ruošiasi praplėsti alternatyvių finansavimo šaltinių ratą ir pasiūlyti papildomą nebankinį finansavimą verslui, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Pinigai
Pinigai / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Net ir puikiai veikiančių įmonių atveju, kai reikia papildomo finansavimo, atsitinka taip, kad tradiciniu būdu siūlomos paskolos sąlygos neatitinka verslo lūkesčių ir poreikių. O dar sudėtingiau yra obligacijų atveju, kai nedidelės įmonės, norinčios išplatinti, pvz., didesnę nei 5 mln. Eur emisiją, neretai susiduria ir su investuotojų trūkumu, – sako „Invegos“ generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas. – Todėl „Invega“ pasiūlys dar vieną alternatyvą – investuos į skolos fondus, kurių valdytojai galės įmonėms suteikti paskolas ar išpirkti jų obligacijas“.

Pasak „Invegos“ vadovo, šiuo metu rinkoje vyrauja nekilnojamąjį turtą valdantys skolos fondai. O tokių, kurie orientuotųsi į paskolas, skirtas, pavyzdžiui, gamybiniam verslui, ar investicijas į tokių įmonių obligacijas, yra itin mažai. Todėl „Invegai“ tapus skolos fondų dalyviu, šalies verslams bus suteiktos papildomos galimybės spręsti lėšų stygiaus klausimą ir skolintis savo projektams paskolų ir obligacijų forma būtent per skolos fondus, o ne iš tradicinių finansų įstaigų (bankų, kredito unijų ir kt.).

Planuojama, kad iš finansinės priemonės „Skolos fondai“ bus finansuojami trys fondai, iš kurių bent vienas bus skirtas investicijoms į obligacijas. Numatoma, kad kiti šios priemonės fondai siūlys verslui finansavimą paskolų forma, kurios bus teikiamos įmonių apyvartiniam kapitalui ir investicijoms.

Atrinktiems privatiems skolos fondų valdytojams „Invega“ iš viso skirs iki 45 mln. eurų, kurie turės būti skolinami labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ). Analogišką sumą fondų valdytojai taip pat turės pritraukti iš privačių investuotojų. Fondai skolins verslui paskolų ar obligacijų forma ne ilgiau kaip 6 metus nuo kiekvieno fondo veiklos pradžios. Didžiausia finansavimo iš vieno fondo vienam gavėjui suma galės siekti iki 3 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų