„Jeigu jūs norite investuoti Kinijoje, tai patarčiau būti kantriems, nes komunikuojant su kinų partneriais tikrai reikia labai daug kantrybės. Taip pat reikia ir atitinkamų įgūdžių, kad suprastumėte tuos žmones, su kuriais bendraujate“, – „Žinių radijo“ laidoje „Prizmė“ sakė teisininkė.
Ji pasakojo, kad Kinijos verslininkai ne visada yra nuoširdūs.
„Galiu paminėti tokį dalyką, kad kinai yra linkę būti ne visai nuoširdūs. Jie jums į akis nepasakys „Ne“, bet vien tik todėl, kad jūsų nesugėdytų, nepastatytų į nemalonią situaciją. Tai gali iškelti daug nesusipratimų. Kai investuojama, būna dideli projektai, gausu detalių, kurias reikia išanalizuoti, reikia įvairiausių valstybės leidimų, dokumentų, reikia bendrauti su įvairiais partneriais, tiekėjais“, – „Žinių radijo“ laidoje „Prizmė“ sakė teisininkė.
Dr. Shujing Sui pasakojo, kad naujam investuotojui Kinijoje yra patariama, kiek ir į kokį sektorių verta investuoti, koks yra tam tikros srities teisinis reguliavimas, į ką reikia atsižvelgti.
„Aš manau, kad tas reguliavimas nėra toks skausmingas ir varžantis, kai įsigilini ir pradedi suprasti vietinius žmones, tada Kinija pasidaro labai vertinga rinka, o vietiniai verslininkai – labai vertingi partneriai“, – sakė S.Sui.
Visą laidos įrašą galite išgirsti čia.