Gero maisto mėgėjai
Į užsienį Valentinas Lukoševičius emigravo prieš gerų 14 metų. Airijoje vyras praleido dešimtmetį, kol 2012-aisiais galiausiai nusprendė grįžti į Lietuvą. „Ieškojau darbo, bet taip pat mintyse nuolat kirbėjo mintis imtis kokios nors nuosavos veiklos. Po kiek laiko abu su pussesere Jūrate Valiukaite ryžomės kurti verslą“, – kaip brendo mintis imtis verslo, pasakojo pašnekovas.
Valentinas tikino, kad abiem – tiek jam, tiek Jūratei – visada patiko geras maistas, todėl pirmoji mintis buvo įkurti restoraną. „Tačiau dėl to, kad neturime profesionalios gaminimo virtuvėje patirties, turėjome galvoti ką nors kito. Taigi pasirinkome taip pat su kokybišku maistu susijusį variantą – lietuviškos ekologiškos mėsos parduotuvę“, – apie krautuvės „Gegio stalui“ įkūrimą kalbėjo jos vadovas.
Taigi pasirinkome taip pat su kokybišku maistu susijusį variantą – lietuviškos ekologiškos mėsos parduotuvę.
Kai tik nusprendė, kuria kryptimi judės, bendraminčiai ėmėsi darbo ir parduotuvė „Gegio stalui“ Užupyje duris atvėrė jau 2013 metų liepą. „Prekiaujame Lietuvoje užauginta šviežia, ekologiška arba natūraliai auginta mėsa – jautiena, ėriena, paukštiena, triušiena, veršiena. Mes tiksliai žinome savo klientą.
Orientuojamės į žmones, kuriems svarbu, ką jie valgo, iš kur atkeliauja maistas ant jų stalo“, – dėstė pašnekovas. Keleri metai po parduotuvės įkūrimo bendraminčiai sulaukė ir palaikymo, prie jų prisijungė dar viena verslo partnerė – Renata Martinkutė-Kirdienė.
Sunku plėsti
Vienareikšmiškai vertinti verslo sąlygų Lietuvoje Valentinas nesiryžo. Jo paties nuomone, įkurti verslą šalyje galbūt ir nėra sunku, tačiau plėsti – jau kur kas didesnis iššūkis.
„Valstybinės įstaigos padėdamos įkurti verslą buvo tikrai geranoriškos, problemų nebuvo. Tačiau smulkųjį verslą labai smukdo dideli darbo santykių mokesčiai. Sudėtinga gauti paskolą verslo plėtrai, bankai Lietuvoje vengia rizikos finansuojant tokius projektus“, – apie kliūtis kalbėjo parduotuvės „Gegio stalui“ vadovas.
Su kebliomis finansavimo galimybėmis susidūrė ir pats Valentinas, tačiau galimybių realizuoti savo planus vis dėlto rado. „Ieškodami finansavimo pirmos parduotuvės atidarymui, pasinaudojome „Invegos“ siūlomu finansavimu verslui – paskola iš Verslumo skatinimo fondo. „Invega“ taip pat kompensavo dalį paskolos palūkanų, kas palengvino įmonės finansinę naštą“, – pasakojo Valentinas.
Ne tik pirkti, bet ir paragauti
Darant verslą ilgainiui kilo ir kitų idėjų – ne tik prekiauti, bet suteikti klientui galimybę ir paragauti gaminio tiesiai iš vitrinos.
„Šių metų balandžio mėnesį atsidarėme naują parduotuvę – „Halės Deli“, kuri įsikūrusi Halės turgavietėje. Būtent čia ne tik prekiaujame mūsų gamintomis dešrelėmis, marinuota mėsa ir pusgaminiais, bet ir suteikiame galimybę jų paragauti. Gaminame dienos pietus. Idėja paprasta – kepame tai, ką ir pardavinėjame vitrinoje. Paprastas, tačiau kokybiškas maistas, pagamintas iš kokybiškų ir šviežių produktų, o klientai gali tuo įsitikinti čia pat“, – apie verslo plėtrą kalbėjo vadovas.
Per visą gyvavimo laikotarpį vien Vilniuje konkurentų skaičius išaugo kone trigubai.
Paklaustas apie konkurenciją šioje srityje, Valentinas prisiminė, kad atidarius pirmąją kokybiškos ekologiškos mėsos parduotuvę prieš trejus metus, konkurencija nebuvo didelė.
Tačiau per visą gyvavimo laikotarpį vien Vilniuje konkurentų skaičius išaugo kone trigubai. Tačiau „Gegio stalui“ vadovas tikina jos nebijantis – sveika konkurencija yra gerai, o klientai jau renkasi tai, kas jiems labiausiai patinka, kur labiausiai tenkina kokybė.
Valentinas užsimena ir apie dar vienus plėtros planus – jie nusimato jau netrukus. „Plėstis sekasi gerai, rudenį žadame atsidaryti dar vieną parduotuvę „Ogmios“ miestelyje. Klientų skaičius auga, stengiamės visada išlaikyti aukštą prekių kokybę ir aptarnavimo lygį“, – tikino vadovas. Pasak jo, per parduotuvės gyvavimo laiką trigubai išaugo darbuotojų skaičius, smarkiai pakilo apyvarta, todėl belieka tikėtis, kad nuosekliais žingsniais į priekį bus judama ir toliau.