Kuomet IS 2014 m. užėmė antrą pagal dydį Irako Mosulo miestą, iš vietos centrinio banko buvo pavogta 450 mln. dolerių. „International Business Times“ ir keleto IS veiklą stebinčių karinių ekspertų teigimu, džihadistai taip pat pagrobė didžiulius aukso lydinių kiekius.
Vis dėlto, ekspertai teigia, kad IS planas atgaivinti aukso dinarus yra pasmerktas.
IS įsitikinusi, kad šiuo metu egzistuojanti pasaulinė popierinių pinigų sistema yra pražūtinga. Viename iš džihadistų propagandos vaizdo įrašų aiškinama, kad jie smerkia popierinių banknotų, tokių kaip JAV doleris, iškilimą.
Pasak IS, dabar banknotai tėra „beverčiai popieriai“.
Vis dėlto, ekspertai teigia, kad IS planas atgaivinti aukso dinarus yra pasmerktas, nes džihadistų valdomų teritorijų gyventojai labiau linkę auksą kaupti, o ne naudoti kaip valiutą.
Minėtame vaizdo įraše aiškinama, kad senovėje „nuo Artimųjų Rytų iki Afrikos išsiplėtusioje islamiškoje imperijoje buvo naudojamas auksas ir sidabras (atsiskaitymams), o likusi Europa stebėjo banknotų, atsiradusių iš šėtoniškos bankų sampratos, iškilimą“.
Be to, IS džihadistai kaltina JAV federalinę rezervų sistemą vadovaujant „finansinio pavergimo sistemai“.
Džihadistams auksas yra itin patrauklus, nes naudojantis juo galima daug lengviau pirkti ginklus ir reikalingą įrangą, kadangi atsiskaitymų auksu susekti beveik neįmanoma.
Tačiau skeptikai siūlo nepamiršti, kad ant savų dinarų IS yra įspaudę atpažinimo ženklus.
Ekspertai neabejoja, kad IS ideologų įtūžis prieš popierinius pinigus yra antiamerikietiškos propagandos dalis.
Džihadistai kaltina Vašingtoną, neva dolerio pagalba pasisavinant dalį musulmonams už jų naftą priklausančių pinigų. Tačiau čia matomas IS dviveidiškumas – islamistai mielai priima už prekyba nafta gaunamus JAV dolerius ir juos panaudoja ginklų pirkimui.