VMI duomenimis, kovo 9 d. jau buvo perversta 166,7 mln. eurų permokų 387 tūkst. gyventojų.
Gyventojai atgauna ir keliasdešimt, ir kelis šimtus eurų.
Pinigams įkritus į sąskaitą vieni juos panaudos kasdienėms išlaidoms, kiti galbūt prisidės prie didesnio pirkinio, o štai vilnietis Rytis planuoja gautas permokas panaudoti sveikatai ir artėjančioje kelionėje galbūt leis sau kiek daugiau paišlaidauti.
„Šiais metais iš VMI gavau apie 450 permoką – panašiai kaip pastaruosius keletą metų. Apie ketvirtadalį šįkart panaudosiu profilaktiniam sveikatos tyrimų paketui vienoje klinikoje. Grąža nėra apčiuopiama matuojant skaičiais, bet tikiuosi, kad rezultatai ateityje padės išvengti didesnių sveikatos problemų, o kartu ir išlaidų“, – 15min planą papasakojo Rytis.
Kadangi planuotus didesnius pirkinius vyras jau įsigijo pernai, likusius pinigus jis svarsto skirti pramogoms.
„Kaip tik jau greitai laukia atostogos, tai galbūt leisiu sau ir papildomai paišlaidauti, ką nors nusipirkti, jei kils pagunda“, – paminėjo vyriškis.
Jeigu visos sumos neišleis, o galbūt net nebus noro stipriai išlaidauti, Rytis planuoja dalį pinigų ir investuoti.
„Išskaidysiu po savo nedideles investicijas, kurias atlieku kas mėnesį“, – sakė vilnietis.
Finansų ekspertė Jekaterina Govina paminėjo, jog iš VMI gautos permokos gali išties greitai dingti, nes „įkritę pinigai į einamąją sąskaitą joje tiesiog susimaišo ir yra išleidžiami“. Tad pasirinkimas visą ar bent dalį iš VMI gautos permokos investuoti yra sveikintinas sprendimas.
„Aš visada sakau, kad pinigus, kurie nukrito iš dangaus, būtų tikslinga investuoti. Bent dalį jų.
Žinoma, jeigu žmogus sunkiai tvarkosi gyvenime, nežinau, ar investavimas geriausias sprendimas ir jam tai kuo nors padės. Bet kai kurie tikrai gali pradėti investuoti, kad ir nuo mažos sumos, panaudodami tam VMI permokas“, – 15min paminėjo J.Govina.
15min paklausė eksperčių, kur būtų verta investuoti tokias gautas sumas.