Streikai Barselonoje prasidėjo dar praėjusią savaitę, o per savaitgalį persimetė ir į šalies sostinę Madridą. Streikai taip pat buvo paskelbti ir kituose miestuose – Valensijoje, Saragosoje, Bilbao bei Sevilijoje.
Taksi vairuotojų protestą įplieskė Ispanijos vyriausybės sprendimas apskųsti Barselonos teismo verdiktą, kuris turėjo apriboti pavėžėjimo paslaugas teikiančioms bendrovėms suteikiamų licencijų skaičių.
Taksi vairuotojų federacijos reikalauja, kad valdžia griežtai taikytų įstatymus, pagal kuriuos kiekvienam pavėžėjimo paslaugas teikiančiam automobiliui tektų 30 tradicinių taksi. Jie teigia, kad šiuo metu taksi santykis pavėžėjimo paslaugas teikiančių automobilių atžvilgiu yra tik 5:1. Jei nebus imtasi žingsnių keisti situaciją, taksistai grasina blokuoti uostus, oro uostus bei net Ispanijos sieną su Prancūzija.
Barselonoje, kuri pritraukia daugiausiai turistų Ispanijoje, taksistai savo automobiliais eismą vienoje pagrindinių miesto gatvių blokuoja jau trečią dieną iš eilės. Kai kurie vairuotojai ten įkūrė stovyklas bei miega ant čiužinių, palapinėse ar savo automobiliuose.
Vairuotojai, teikiantys pavėžėjimo paslaugas, kritikavo savo kolegas taksistus, o kai kurie tvirtina net buvę užpulti.
„Mes nuoširdžiai tikimės, kad valstybė nepasiduos žiaurių žmonių šantažui“, – sakė „Uber“ ir „Cabify“ vairuotojus atstovaujanti sąjunga „Unauto“.