Programišių paskleidžiamas virusas paveikia įvairius vartotojų dokumentus, tačiau ne pačią sistemą, kadangi tokios atakos tikslas yra ne kompiuterių sugadinimas, bet aukų privertimas susimokėti už savo turimus duomenis.
Taip pat paaiškėjo, jog programišių išpuoliams neatsparios ir valstybinės institucijos, ypač policijos departamentai.
Panašu, kad tokia pinigų prievartavimo schema veikia.
Remiantis skirtingais skaičiavimais, vien tik per du mėnesius programišiai iš tokio pobūdžio išpuolių susirinko daugiau negu 325 mln. dolerių, kadangi daugiau negu pusė aukų sutiko sumokėti reikalaujamą išpirką.
Taip pat paaiškėjo, jog programišių išpuoliams neatsparios ir valstybinės institucijos, ypač policijos departamentai.
Tų mokyklų, kurių kompiuterinės sistemos buvo paveiktos kenkėjiškų virusų, personalas susidūrė su įvairaus pobūdžio problemomis. Pavyzdžiui, mokiniai, norėdami susimokėti už pietus, turėjo ranka rašyti savo duomenis ant popieriaus lapų, o mokytojai negalėjo išsiųsti namų darbų užduočių ar įvertinimų internetu.
Tiesa, programišių taikiniu pasirinktose ligoninėse pasekmės galėtų būti gerokai liūdnesnės negu mokyklose.
Pranešama, jog užfiksuota atvejų, kuomet virusu infekuoti ligoninių kompiuteriai nepaveikė pacientų slaugos skyriaus, tačiau greitosios pagalbos padalinys žmones buvo priverstas nukreipti į kitas gydymo įstaigas. Be to, nebuvo galima prieiti prie kai kurių pacientų ligos istorijų.
Laikraštis „The Washington Post“, išanalizavęs JAV Sveikatos departamento duomenis, praėjusių metų kovą pranešė, kad dėl daugiau negu 1100 įsilaužimų į ligoninių kompiuterines sistemas, iškilo grėsmė apie 120 mln. pacientų duomenims visose JAV.