Išsirinkti geriausią pensijų fondą bus paprasčiau

Išsirinkti optimaliausią pensijų fondą neturint pakankamų ekonominių žinių ne vienam gali tapti tikru galvos skausmu. Naujas projektas „Pensijosfondas.lt“ turėtų palengvinti II pakopos pensijų fondo pasirinkimą. Tačiau specialistai įžvelgia ne tik šio projekto privalumus, bet ir trūkumus.
Laiminga senatvė
Laiminga senatvė / 123rf nuotr.

Anot projekto vadovo Jono Dirginčiaus, dabar Lietuvoje egzistuojanti pensijų kaupimo sistema yra per daug sudėtinga.

Viskas vienoje vietoje

„Kaupimas yra sveikintinas, bet tokia forma, kuri yra priimta Lietuvoje, kai kiekvieną traktorininką, valytoją ar mokytoją bando padaryti ekonomistu, kuris pats pasirinktų bendrovę ir net rizikos kryptį, nėra gera. Manome, kad mūsų projektas kažkiek paskatins žmones pradėti domėtis“, – sakė J.Dirginčius.

Projektas „Pensijosfondas.lt“ leidžia stebėti visų Lietuvoje veikiančių arba veikusių pensijų fondų rezultatus bei juos palyginti. Iki šiol gyventojai neturėjo galimybės vienoje vietoje stebėti kiekvieną dieną atnaujinamą informaciją apie fondų veiklos rezultatus.

Iki šiol gyventojai neturėjo galimybės vienoje vietoje stebėti kiekvieną dieną atnaujinamą informaciją apie fondų veiklos rezultatus.

„Prisiregistravęs prie sistemos vartotojas galės stebėti savo pensijos kaupimo istoriją. Rodoma, kiek procentų augo arba krito fondo vertė. Vartotojui pakeitus rizikos kryptį, rodoma senoji ir naujoji kryptis, taigi jis gali įvertinti, ar jo sprendimas buvo teisingas. Taip pat galima stebėti, kuris pensijos fondas per pasirinktą laikotarpį demonstravo geriausius rezultatus“, – aiškino projekto kūrėjas.   

Kita projekto siūloma paslauga visiems norintiems sistema suteikia galimybę viešinti savo pensijos kaupimo rezultatus ir juos lyginti su kitų vartotojų rezultatais.

„Principas toks, kad sekdami gerai kaupiančius gaunate pranešimus apie jų daromus pakeitimus. Jeigu dauguma daro pakeitimus, tai yra pretekstas jums prisiminti savo kaupimą ir galbūt kažką pakeisti“, – 15min.lt sakė J.Dirginčius.

Šią paslaugą pirmuosius tris mėnesius bus galima išbandyti nemokamai. Po bandomojo laikotarpio bus imamas 12 litų metinis mokestis.

Įžvelgia ne tik privalumų, bet ir trūkumų

Lietuvos investicijų ir pensijų fondų asociacijos prezidentas Šarūnas Ruzgys šį projektą įvertino teigiamai ir pasidžiaugė, kad taip skatinamas gyventojų finansinis raštingumas, tačiau pridūrė, kad jį dar reikia gerokai tobulinti: „Yra baimės, kad kas nors pateikiamą informaciją neteisingai supras, neteisingai panaudos. To nuspėti negali.“

Esminė projekto problema ta, jog pateikiama tik pensijų fondų statistika, o paprastam gyventojui gali kilti sunkumų tą informaciją interpretuojant.

Š. Ruzgys pažymėjo, kad esminė projekto problema ta, jog pateikiama tik pensijų fondų statistika, o paprastam gyventojui gali kilti sunkumų tą informaciją interpretuojant.

„Yra skirtingos įmonės, skirtingos strategijos. Jei kyla rinkų krizė, gerai esantiems konservatyviame pensijų kaupimo fonde, taip neprarandama lėšų, o kylant rinkai geriau būti rizikingesniame fonde. Taigi, ką supras pilietis, pamatęs tame projekte savo reitingą? Jam paskambins iš agresyvaus fondo ir sakys: tu atsilieki, tau reikia keisti fondą. Tada rinkos ciklas pasikeis ir numeris vienas taps numeris paskutinis. Todėl turi labai tiksliai susivokti, ką tu darai ir dėl ko tu taip darai“, – apie galinčias kilti problemas aiškino Š.Ruzgys.

J.Dirginčius tikino, kad projektas ateityje bus tobulinamas, o jam ekonomiškai pasiteisinus veikla bus plėtojama. Bus siekiama, kad dirbantys finansų rinkose prisidėtų prie projekto  ir viešintų savo įžvalgas, taip pat organizuojami seminarai šviesti gyventojus finansų temomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai