Visos sistemos – vienoje vietoje
Specialisto teigimu, anksčiau verslui reikėdavo didelių investicijų verslo analitikos sprendimų įdiegimui, duomenų sutvarkymui ir transformavimui. „Dabar sau tai gali leisti bet kuri įmonė ir be ypatingai didelių kaštų. Galima pradėti nuo mažai ir didinti pagal poreikius, palaipsniui į bendrą sistemą integruojant visus turimus duomenų šaltinius“, – teigia Lietuvos ir Švedijos IT paslaugų įmonių grupės „Altic“ vadovas M.Strončikas.
Šis įrankis – tai Power BI platforma. Ji suteikia galimybę lengvai apdoroti didelius duomenų masyvus, juos integruoti, išvalyti ir automatiškai atnaujinti. Taip žymiai pagerinama informacijos kokybė, duomenys pradedami valdyti sistemingai, panaikinamos rankinio darbo sąnaudos.
Kaip tai atrodo praktikoje? „Pavyzdžiui, dirba įmonė, turinti pardavimų salonų tinklą visoje šalyje. Pasinaudojusi Power BI platforma ji vienoje vietoje mato visus kiekvieno iš jų dienos rezultatus: kiek klientų atėjo, kiek prekių nupirkta, kiek ir kokių įsigyta paslaugų ir t.t. Remdamiesi šiais duomenimis jie lengvai gali planuoti pardavimus, tobulinti jų strategiją, spręsti dėl kitų sričių“, – sako ekspertas.
Naudą jaučia ir darbuotojai
Logistikos sektoriaus ekspertas, UAB „cargoGO Logistics“ vykdomasis direktorius Osvaldas Švitra teigia, jog vyraujančios skaitmeninimo tendencijos keičia visą sektorių, todėl reaguodamos į jas, organizacijos privalo tobulėti.
„Didėjanti konkurencija rinkoje skatina naujų sprendimų paiešką ir procesų skaitmeninimą. Tie, kurie investuoja į skaitmenines technologijas, veržiasi į lyderius ir įgyja stiprų konkurencinį pranašumą. Procesų tobulinimas diegiant naujausias technologijas didina veiklos efektyvumą, kuria pridėtinę vertę, greitina informacijos sklaidą, kas labai svarbu priimant strateginius sprendimus“, – teigia O.Švitra.
Kalbėdamas apie „Power BI“ platformos teikiamas galimybes jis pažymi, jog šiandien bendrovės vadovai, bet kur būdami, realiu laiku mato įmonės ir atskirų padalinių rezultatus, tendencijas, bręstančias problemas. Tai leidžia kur kas greičiau augti, efektyviau apdoroti didelius srautus informacijos, palengvina sprendimų priėmimą procesą, leidžia atsisakyti techninio darbo ir efektyviau spręsti iškilusius iššūkius.
O.Švitra pažymi, jog vykdant skaitmenizavimo procesus į juos įtraukiami ir bendrovės darbuotojai. Jie patys akivaizdžiai pamato pokyčius: nebereikia atlikti daugybės techninio darbo reikalaujančių, rankiniu būdu daromų ir pridėtinės vertės beveik nekuriančių užduočių. „Todėl mes ir toliau einame procesų skaitmeninimo keliu, diegiamos bei tobulinamos verslo, personalo, finansų valdymo bei kitos programos. Planuojame skaitmeninti visus įmanomus procesus. Pasaulis juda labai greitai, todėl verslas turi judėti dar greičiau“, – įsitikinęs O.Švitra.
Bendrovės finansų vadovas Kęstutis Samajauskas pabrėžia, jog transporto ir logistikos sektoriuje pinigai išleidžiami anksčiau, nei gaunami, todėl procesų automatizavimas ir skaitmenizavimas leidžia užtikrinti teisingus finansų srautus ir išlaikyti konkurencingumą rinkoje. Jo teigimu, su Power BI pagalba galima tai padaryti, kasdieniai duomenys gaunami „online“ režimu. „Jokių atskirų „ekselių“, skirtingų programų, neaiškumų, viskas vienoje vietoje bet kuriuo momentu, greitai, čia ir dabar“, – teigia K.Samajauskas.
Greičiau nei rinka
M.Strončikas primena, jog daugumai verslo subjektų didžiausias iššūkis yra veiklos duomenų kokybė, jų savalaikiškumas bei gavimo greitis. Jo žodžiais, iki šiol nemažai įmonių savo veikloje naudoja 5 ar 6 skirtingas informacines sistemas. Su jomis dažniausiai dirba atskiri žmonės, dalis sistemų galutinius veiklos duomenis pateikia ne einamojo, o kito mėnesio pradžioje ar viduryje.
„Įdiegus vieningą duomenų analitikos sistemą viskas keičiasi. Visų pirma, rezultatai galimi matyti „online“ režimu. Nebereikia laukti kito mėnesio pradžios ar vidurio, nes duomenis turi jau šiandien. Duomenis iš skirtingų sistemų susiejus tarpusavyje, gaunami iki šiol neturėti veiklos pjūviai, naujos įžvalgos apie rezultatus. Procesai greitesni ir tikslesni, klaidų tikimybė mažėja iki minimumo. Galiausiai sumažėja krūvis skirtingas sistemas prižiūrintiems bei vystantiems darbuotojams, analizės procesą iškėlus į galingą centralizuotą sistemą, todėl jie gali imtis kitų veiklų“, – privalumus vardija IT specialistas.
Pasak eksperto, vieninga platforma didžiausią naudą teikia įmonės vadovui, padalinių vadovams ir Finansų skyriui. Pastarajame dirbantys žmonės gauna įrankį, kuris jiems leidžia analizuoti esminių finansinių rodiklių pokyčius ir tendencijas. Pavyzdžiui, ataskaitų rezultatų pokyčius, skirtingų įmonių, veiklų, padalinių, projektų, klientų rezultatus ir pan.
„Įdiegus Power BI galima galvoti ir apie tolimesnius, dar modernesnius žingsnius – pavyzdžiui, dirbtinio intelekto pajungimą įmonės veikloje, kas dar labiau išplečia įmonės galimybes veikti išmaniau ir greičiau nei rinka“, – pabrėžia „Altic“ vadovas.