„Netrukus CETA (Išsamus ekonominis ir prekybos susitarimas su Kanada) atvyks į parlamentą, ir daugumą jį atmes – jis nebus ratifikuotas“, – teigia Italijos darbo ir pramonės ministras Luigis Di Maio žemdirbių asociacijos susitikime Romoje.
„Visi Italijos valstybės tarnautojai užsienyje, toliau ginsiantys bjaurias sutartis, tokias kaip CETA, bus pašalinti“, – pridūrė jis.
ES ir Kanada Išsamų ekonomikos ir prekybos susitarimą (CETA) oficialiai pasirašė 2016 metų spalį; juo panaikinami 98 proc. tarifų tarp ES ir Kanados, rašo BNS
Susitarimą su Kanada, kad jis įsigaliotų, turi atskirai patvirtinti visos 28 ES šalys. Panašų prekybos susitarimą ES turi su Pietų Korėja, jis buvo ratifikuotas 2015-aisiais.
„Penkių žvaigždučių judėjimo“ ir Šiaurės lygos vyriausybė, kuri darbą Italijoje pradėjo birželio 1-ąją, įsipareigojo griežtai ginti Italijos maisto produktų rinką. Žemės ūkio ministras Gianas Marco Cantinaio užsipuolė CETA sutartį duodamas interviu žiniasklaidai praėjusį mėnesį.
Tarp 28 ES šalių Italija turi daugiausiai masto produktų, pažymėtu specialiaisiais PDO ir PGI ženklais, nurodančiais saugomą kilmės vietovę. Tarp tokių produktų – „Parmigiano Reggiano“ sūris, „Prosciutto di Parma“ kumpis ir kiti.