Kol kas neatskleista daugiau informacijos apie vėlų antradienio vakarą ministro pirmininko Mario Draghi kabineto patvirtintą planą, tačiau pareigūnai teigia, kad jame numatyta mažinti mokesčių naštą, kurios dydis, kaip skelbiama žiniasklaidoje, yra 8 mlrd. eurų.
Prognozuojama, kad trečioji pagal dydį euro zonos ekonomika šiemet augs 6 proc. – geriau, nei tikėtasi.
Praėjusį mėnesį vyriausybė teigė, kad kitais metais ketina siekti 5,6 proc. BVP siekiančio biudžeto deficito, palyginti su šių metų 9,4 proc. deficitu.
Skaičiuojama, kad 2022 metais valstybės skola sieks 149,4 proc. BVP, o 2021 metais – 153,5 procento.
Šie skaičiai vis dar gerokai viršija ES biudžeto taisyklėse numatytas ribas, visgi pandemijos metu šių taisyklių galiojimas buvo faktiškai sustabdytas, kad šalys galėtų išbristi iš krizės.
Italijai numatyta didžiausia dalis iš ES ekonomikos atnaujinimo fondo – 2021–2026 metų laikotarpiu šalis gali gauti apie 191,5 mlrd. eurų paskolų ir dotacijų.
Savo ruožtu M.Draghi sutiko su daugybe reformų, kuriomis siekiama išspręsti ilgalaikes struktūrines problemas, turinčias įtakos augimui.
Vyriausybės pranešime spaudai teigiama, kad biudžeto projektu bus siekiama „palaikyti ekonomiką pandemijos pabaigos fazėje ir sustiprinti augimo tempą vidutiniu laikotarpiu“.