Vos dieną po to, kai kitas FRS pareigūnas pranešė, jog „greitu laiku“ teks mažinti palūkanų normas, kad būtų išsaugotas ekonomikos augimas, J.Powellas pažadėjo, kad centrinis bankas „veiks, kaip reikės, kad palaikytų augimą“.
Prezidento Donaldo Trumpo daugiašaliai prekybos karai, įskaitant keitimąsi baudžiamais muitais su Kinija, ir nauja muitų Meksikai grėsmė sumažino verslo pasitikėjimą ir padidino gamintojų kainas.
Daugelis prognozuotojų nurodo prekybos ginčus kaip pagrindinę riziką ekonomikos augimo perspektyvai ir mano, kad JAV bei pasaulio ekonomikos augimas sulėtės. Vis daugiau analitikų prognozuoja, kad FRS turės veikti jau šiais metais, kad paskatintų augimą.
Praėjusiais metais palūkanų normos buvo padidintos keturis kartus, tačiau šiais metais J.Powellas ir jo kolegos iš FRS ne kartą pakartojo, kad centrinis bankas bus kantrus ir kruopščiai įvertins ekonomikos pažangą.
Visgi savo kalboje pirmadienį Sent Luiso federalinio rezervo banko vadovas Jamesas Bullardas pareiškė, kad palūkanų normos netrukus gali būti sumažintos, atsižvelgiant į neapibrėžtumą dėl prekybos konfliktų ir infliacijos, kuri yra gerokai mažesnė už 2 proc. tikslą.
Praėjusį mėnesį J.Powellas kalbėjo, kad jis „palankiai vertina“ palūkanų normas ir ekonomikos perspektyvą, tačiau konferencijoje, skirtoje gerinti FRS komunikaciją, jis pripažino, kad FRS yra pasirengusi naujam žingsniui, jei to reikės.
Kalbėdamas apie prekybos sritį, centrinio banko vadovas savo komentare pareiškė: „Nežinome, kaip ar kada šie klausimai bus išspręsti. Atidžiai stebime šių pokyčių įtaką JAV ekonominei perspektyvai ir, kaip visada, veiksime taip, kaip reikės, kad palaikytume augimą, turėdami stiprią darbo rinką ir infliaciją, artimą mūsų simetriškam 2 proc. tikslui“.
Visgi šis 2 proc. tikslas pasirodė silpnas, todėl FRS ieško būdų „sustiprinti simetriško 2 proc. infliacijos tikslo patikimumą“.
Pasak J.Powello, infliacijai nuosekliai nepasiekiant tikslinio lygio, FRS pareigūnai „turi rimtai įvertintai (ir jie tai daro) riziką, kad infliacijos trūkumas, egzistuojantis net ir tvirtoje ekonomikoje, gali sukelti sunkiai sustabdomą infliacijos lūkesčių nuosmukį“.