Norintys tęsti veiklą kitais metais, taip pat turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tą padaryti per Mano VMI, pasirinkus Paslaugos > Verslo liudijimai > Verslo liudijimo užsakymas.
„Verslo liudijimus bent vienai dienai šiais metais įsigijo beveik 98 tūkst. gyventojų. Palyginimui, 2022 m. verslo liudijimus buvo įsigiję beveik 92 tūkst. gyventojų, o 2021 m. – 84 tūkst. gyventojų. Populiariausios veiklos su verslo liudijimu šiemet nesikeičia“, – sako VMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis, pridurdamas, kad daugiausia gyventojai vykdė gyvenamosios paskirties patalpų nuomos, kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, specialiųjų statybos darbų veiklas. Vilniaus mieste verslo liudijimus šiemet įsigijo daugiau nei 29 tūkst. gyventojų, Kaune – beveik 11,6 tūkst., o Klaipėdoje – apie 7,9 tūkst. gyventojų.
Verslo liudijimą įsigyti norintys gyventojai apskaičiuotas pajamų mokesčio ir Sodros įmokų sumas turi sumokėti prieš pradėdami veiklą. Primenama, kad fiksuotus pajamų mokesčio dydžius nustato kiekviena savivaldybės taryba atskirai kiekvienai veiklos rūšiai. Susipažinti su savivaldybių sprendimais dėl fiksuotų pajamų mokesčio dydžių ir lengvatų, taikomų įsigyjant verslo liudijimus, galima VMI svetainėje, o savarankiškai pasiskaičiuoti mokėtiną gyventojų pajamų mokesčio sumą – su verslo liudijimų skaičiuokle.
Dirbantiems įsigijus verslo liudijimą pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą VMI rekomenduoja pildyti su virtualiu buhalteriu i.APS. Nemokama individualios veiklos apskaitos programa pasiekiama prisijungus prie i.MAS, per e. bankininkystę ar su VMI priemonėmis.