JAV agresyviai vykdys prekybos taisykles, sako prekybos sekretorius

Siekdama sumažinti užsienio prekybos deficitą, JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija prekybos taisykles vykdys agresyviau negu bet kokia ankstesnioji vyriausybė, tačiau ginčų nesieks, pareiškė prekybos sekretorius Wilburas Rossas.
. Tik apie 30 proc. ekonomikos Kinijoje priklauso nuo eksporto.
Kroviniai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Jis taip pat pareiškė tikįs, kad šią savaitę pavyks pasiekti reikiamą susitarimą su Kongresu, kad Baltieji rūmai galėtų oficialiai pranešti apie ketinimus su Kanada ir Meksika persvarstyti Šiaurės Amerikos laisvosios prekybos susitarimą (NAFTA).

Administracija dar neapsisprendė, ar persvarstyti NAFTA kaip trijų šalių susitarimą, ar „siekti sudaryti dvi panašias dvišales sutartis“, pareiškė W.Rossas, kalbėjęs Amerikos verslo organizacijos „Council of the Americas“ surengtoje konferencijoje.

„Geriausiu atveju NAFTA yra pasenęs, o blogiausiu atveju nėra įgyvendinami kai kurie iš svarbiausių šio susitarimo tikslų“, – pareiškė W.Rossas, kalbėdamas apie prekybos susitarimą, kurį D.Trumpas vadina Jungtinių Valstijų nelaime.

Ir „bet koks susitarimas gali būti atnaujintas atsižvelgus į pokyčius visuose įvairiuose ūkiuose“, o „netyčinės“ pradinio susitarimo „spragos gali būti ištaisytos“, pareiškė jis.

Griežtesnis taisyklių vykdymas

Kalbėdamas apie platesnę administracijos strategiją prekybos srityje – o ji dažnai apibūdinama kaip politika „Pirmiausia Amerika“, – W.Rossas pareiškė, kad „siekiama didinti bendrą prekybos apyvartą ir mažinti mūsų prekybos deficitą“, o tam reikia mažinti kliūtis JAV eksportui.

Kartu, vadovaujant D.Trumpui, Baltieji rūmai prekybos taisykles sieks „vykdyti griežčiau negu bet kokia ankstesnė administracija“, pareiškė jis.

„Susitarimuose, kurių nesilaikoma, nėra daug prasmės“, – pažymėjo prekybos sekretorius.

Visgi W.Rossas pabrėžė, kad „mes nesiekiame prekybos karų“.

Pasak prekybos sekretoriaus, palyginti su bet kokiu kitu stambiu ūkiu, visų pirma su Kinija ir Pietų Korėja, Jungtinės Valstijos yra mažiausiai protekcionistinės, tačiau bet koks veiksmas, kurio JAV imasi prekybos srityje, žiniasklaidoje pavaizduojamas kaip protekcionizmo apraiška.

JAV pareigūnai taip pat rinks visus importo muitus, pareiškė W.Rossas ir pažymėjo, jog buvo „pritrenktas“ sužinojęs, kad iš importuotojų nerenkami milijardinės vertės muitai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai