Indeksas „Dow Jones Industrial Average“ per dieną smuko 1190,95 punkto, arba 4,42 proc., iki 25766,64 punkto.
„Standard & Poor's 500“ nusileido 137,63 punkto, arba 4,42 proc., iki 2978,76 punkto, o „Nasdaq Composite“ – 414,29 punkto, arba 4,61 proc., iki 8566,48 punkto.
Indeksų kritimo tempas nustebino daugelį rinkos dalyvių, rašo agentūra „MarketWatch“.
Indeksas „Dow Industrial Average“ nuo aukščiausio taško daugiau nei 10 proc. krito sparčiausiai nuo 2018 metų vasario, kuomet jo korekcija buvo prasidėjusi po nuosmukio, kuris tęsėsi devynias prekybos sesijas iš eilės.
Tuo tarpu S&P 500 ir „Nasdaq Composite“ nuo aukščiausių lygių, kuriuos jie buvo pasiekę vasario 19 dieną, krito sparčiausiai savo istorijoje.
Visi trys indeksai šią savaitę gali patirti didžiausią nuosmukį nuo 2008 metų finansų krizės laikų.
Investuotojai vis labiau nuogąstauja dėl spartaus koronaviruso COVID-19 plitimo už Kinijos ribų.
Honkongo laikraštis „The South China Morning Post“ pranešė, jog, penktadienio ryto duomenimis, užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius pasaulyje, išskyrus žemyninę Kinijos dalį, padidėjo iki 4,441 tūkst. žmonių.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį pareiškė, jog šalies valdžia yra pasirengusi bet kokiems koronaviruso plitimo scenarijams.
Jo nuomone, masinis viruso išplitimas šalyje nėra neišvengiamas.
Tuo tarpu Šiaurės Kalifornijoje buvo tyrimais patvirtintas užsikrėtimas žmogui, kuris nesilankė regionuose, kuriuose buvo užfiksuotas koronaviruso protrūkis, ir nekontaktavo su asmenimis, kurie lankėsi ligos plitimo centruose.
JAV bankas „Goldman Sachs“ prognozuoja, kad JAV bendrovių pelnas 2020 metais nepadidės.
„Bendrovės iš Jungtinių Valstijų 2020 metais pelno nepadidins“, – pažymėjo banko analitikas Davidas Kostinas, kurį cituoja televizijos kanalas CNBC.
Tai, be kita ko, lems koronaviruso protrūkis, dėl kurio sutriko gamyba Kinijoje ir dalis tarptautinių tiekimo grandinių.