Grynasis 5787 komercinių bankų ir indėlių draudimo sistemoje dalyvaujančių taupymo įstaigų pelnas balandžio-birželio mėnesiais sudarė 48,3 mlrd. JAV dolerių, o tai yra 4,7 mlrd. JAV dolerių daugiau nei prieš metus tuo pačiu laikotarpiu.
Daugiau nei pusės (63,4 proc.) finansų institucijų pelnas praėjusį ketvirtį padidėjo. Nuostolingai dirbančių bankų dalis sumažėjo nuo 4,6 proc. prieš metus iki 4,1 proc.
JAV bankų sektoriaus veiklos pelnas išaugo 6,1 proc. iki 190,5 mlrd. JAV dolerių. Pajamos iš palūkanų padidėjo 9,1 proc. (10,3 mlrd. JAV dolerių). Neprocentinės pajamos ūgtelėjo 1 proc. (0,654 mlrd. JAV dolerių).
„Tai buvo vienas iš geriausių ketvirčių bankų sektoriuje. Apyvarta ir grynasis pelnas buvo geri, rentabilumas pasiekė ikikrizinį lygį, o grynoji procentinė marža padidėjo. Tačiau nors ketvirtiniai veiklos rezultatai apskirtai buvo geri, veiklos aplinka išlieka sudėtinga“, – sakė FDIC vadovas Martinas J. Gruenbergas.
Bankų išduotų paskolų portfelis padidėjo 3,7 proc. iki 337,6 mlrd. JAV dolerių.
Probleminių bankų skaičius birželio 30 d. duomenimis sumažėjo nuo 112 iki 105, o tai buvo mažiausias skaičius nuo 2008 pirmojo ketvirčio. Palyginimui, piko metu – 2011 metų pirmąjį ketvirtį probleminių bankų buvo 888.
Bendras probleminių bankų aktyvų lygis sumažėjo nuo 23,7 mlrd. iki 17,2 mlrd. JAV dolerių.
Antrąjį šių metų ketvirtį Jungtinėse Valstijose bankrutavo trys bankai, o nuo metų pradžios – 6.
Verta paminėti, kad praėjusiais metais bankrutavusių bankų skaičius buvo mažiausias nuo 2007 metų – 5.
Mažesnis reguliavimas – didesnis pelnas
Remiantis „Bloomberg“ skaičiavimais, bankų sektoriaus švelnesnis reguliavimas leistų ikimokestinį pelną padidinti maždaug 20 proc., arba 27 mlrd. JAV dolerių.
Didžiausią švelnesnio reguliavimo naudą pajustų „JPMorgan Chase“ ir „Morgan Stanley“, kurių pelnas padidėtų 22 proc. Kiek mažiau padidėjo „Goldman Sachs“ pelnas –16 proc.
Specialistai sako, kad švelnesnis reguliavimas išlaisvintų daugiau lėšų, kurios šiuo metu skiriamos įvairiems atidėjiniams.
Tuo tarpu rinkos dalyviai nuogąstauja, kad Jungtinių Valstijų administracijai nepavyks žadėtų bankų sektoriaus reformų „prastumti“ Kongrese dėl politinių skandalų, į kuriuos patenka tieks pats Amerikos prezidentas Donaldas Trumpas, tiek ir jo aplinkos žmonės.