Euro kursas, ketvirtadienio vakare siekęs 1,1600 JAV dolerio, penktadienio ryte ūgtelėjo iki 1,1609 JAV dolerio.
O JAV dolerio kursas jenos atžvilgiu paaugo nuo 113,68 iki 114,14 jenos.
Indeksas „ICE US Dollar“, kuriuo vertinami JAV dolerio kurso pokyčiai šešių pagrindinių pasaulio valiutų atžvilgiu, nuo sesijos pradžios iš esmės nepakito. O indeksas „WSJ Dollar“, kuriuo vertinama JAV valiutos kurso dinamika šešiolikos pagrindinių pasaulio valiutų atžvilgiu, ūgtelėjo 0,03 procento.
ICE indeksas šią savaitę gali užbaigti su minuso ženklu ir jo savaitės nuosmukis būtų pirmasis nuo praėjusio mėnesio pradžios, rašo portalas „Trading Economics“.
Nuo rugsėjo pradžios JAV nacionalinė valiuta užtikrintai brango, nes rinkose vyravo lūkesčiai, kad, atsigaunant JAV ekonomikai ir kylant energijos išteklių kainoms, JAV centrinis bankas savo pinigų politiką griežtins sparčiau, negu buvo prognozuota anksčiau.
Trečiadienį paskelbtas Federalinio rezervo sistemos (FRS) rugsėjo mėnesio posėdžio protokolas parodė, kad JAV centrinio banko vadovai yra pasirengę jau artimiausiais mėnesiais pradėti mažinti kiekybinio skatinimo apimtį ir iki 2022 metų vidurio užbaigti šią programą.
Penktadienį rinkos dalyviai laukia JAV mažmeninės prekybos rugsėjo mėnesio duomenų, kuriuos paskelbs šalies prekybos departamentas.
Ketvirtadienį Darbo departamento paskelbti duomenys parodė, kad gamintojų kainos JAV rugsėjį, palyginti su tuo pat mėnesiu pernai, pašoko 8,6 proc. ir jų prieaugis buvo didžiausias nuo 2010 metų lapkričio, kuomet buvo pradėta skaičiuoti šį rodiklį.
Tačiau per mėnesį, t. y. rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, gamintojų kainos paaugo 0,5 proc. ir jų pakilimas buvo mažiausias nuo metų pradžios.