Prekybos departamentas pranešė, kad prekių ir paslaugų eksportas išaugo 4,3 mlrd. JAV dolerių iki 260,8 mlrd. JAV dolerių, viršydamas gegužę pasiektą ankstesnį rekordą, tuo metu importas susitraukė 1 mlrd. JAV dolerių.
Tai sumažino JAV prekybos deficitą 6,2 proc. iki 79,6 mlrd. JAV dolerių.
Amerikietiškų prekių pardavimus užsienyje didino aukso, gamtinių dujų, orlaivių, maisto produktų ir pašarų paklausa.
Naftos eksporto apimtys buvo didžiausios šalies istorijoje – 29,1 mlrd. JAV dolerių, tačiau naftos importas taip pat pasiekė visų laikų rekordą – 27,8 mlrd. JAV dolerių.
Paslaugų, įskaitant keliones ir transportą, eksportas ūgtelėjo ir pasiekė naują piką.
Tuo tarpu automobilių ir jų dalių importas smarkiai sumažėjo.
JAV prekybos atotrūkis su Kinija išaugo po nuosmukio gegužę, padidėdamas 4,7 mlrd. JAV dolerių iki naujo rekordinio lygio – 36,9 mlrd. JAV dolerių.
Tai yra didžiausias skaičius per beveik trejus metus.
Pastaraisiais mėnesiais įmonės suskubo papildyti išeikvotas atsargas, nes Jungtinėse Valstijose paklausa yra didelė, tačiau itin aukšta infliacija stiprina nerimą, kad vartotojai ims mažinti išlaidas. Tai verčia įmones būti atsargesnėmis.
JAV Federalinio rezervo sistema (FRS) agresyviai didina palūkanų normas, kad sumažintų paklausą ir atvėsintų infliaciją, o daugelis namų ūkių priversti išleisti didesnę savo pajamų dalį pagrindinėms prekėms.
„Oxford Economics“ analitikas Mahiras Rasheedas teigė, kad nepaisant pasaulinės ekonomikos problemų, „eksportas išliko stipresnis nei tikėtasi“.
Visgi analitikas perspėjo, kad FRS ėmus vėsinti paklausą ir mažinti infliaciją, „dėl tebesitęsiančio ekonomikos lėtėjimo antroje 2022 metų pusėje prekybos srautai sulėtės“.
Pirmąjį 2022 metų pusmetį bendras prekybos deficitas, palyginti su tuo pačiu 2021 metų laikotarpiu, padidėjo 33,4 proc., nes spartus importo augimas aplenkė eksporto augimą, teigiama pranešime.