Į „juodąjį sąrašą“ buvo įtraukta ir finansų įmonė „Fincimex“, tvarkanti perlaidas, siunčiamas į salą, pranešė Valstybės departamentas.
Užsienyje esančių kubiečių perlaidos yra vienas pagrindinių komunistų valdomos salos pajamų šaltinių.
„Toliau stabdysime pinigų srautus į engiančiųjų Kubos žmones kišenes. 61 priespaudos ir diktatūros metai – pakaks“, – parašė valstybės sekretorius Mike'as Pompeo socialiniame tinkle „Twitter“.
„Sakome Kubos žmonėms: jūs nusipelnote daugiau ir mes jus palaikome“, – pridūrė jis.
Į „juodąjį sankcijų sąrašą“ buvo įtraukti septyni Kubos kariuomenės kontroliuojami subjektai: „Fincimex“, trys viešbučiai, du nardymo centrai ir jūrų parkas, nurodoma Valstybės departamento pranešime.
„Finansų institucijos FINCIMEX įtraukimas į Kubos subjektų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašą padės spręsti problemą dėl režimo pastangų kontroliuoti tvirtos valiutos, priklausančios Kubos žmonėms, srautus“, – rašoma pranešime.
Prezidentu tapus Donaldui Trumpui, Vašingtonas atsisakė jo pirmtako Baracko Obamos pradėtos dvišalių santykių gerinimo politikos.
JAV nuo 1962 metų taiko Kubai embargą. D.Trumpas dar sugriežtino sankcijas ir atšaukė ar suspendavo daugelį B.Obamos prezidentavimo metu sudarytų susitarimų.
Pernai spalį JAV nustatė apribojimus, pagal kuriuos perlaidų šeimos nariams Kuboje suma neturi viršyti 1 tūkst. JAV dolerių vienam asmeniui per ketvirtį, ir uždraudė siųsti tokias perlaidas giminaičiams, kurie dirba valstybės tarnyboje ar yra Komunistų partijos nariai.
Kubos užsienio reikalų ministras Bruno Rodriguezas tviteryje parašė, kad „gėdinga ir nusikalstama stiprinti blokadą per koronaviruso pandemiją“, sudavusią skaudų smūgį salos ekonomikai, smarkiai priklausomai nuo turizmo.
JAV valstybės departamentas pažymėjo, kad „didžioji dalis Kubos turizmo sektoriaus priklauso Kubos kariuomenei ir yra jos valdoma“.