2017 11 21 /2017 11 22

JAV paskelbė naujas sankcijas Šiaurės Korėjos laivybos ir kinų prekybos firmoms

JAV, siekdamos izoliuoti Šiaurės Korėją, antradienį paskelbė naujas ekonomines sankcijas Šiaurės Korėjos laivybos firmoms ir kinų prekybos kompanijoms, dirbančioms su Pchenjanu.
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Apie naujas sankcijas pranešta kitą dieną po to, kai prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė Šiaurės Korėją terorą remiančia šalimi ir perspėjo dėl naujų griežtų priemonių prieš jos branduolinę programą.

„Į šias kategorijas patenka bendrovės, vykdžiusios prekybą su Šiaurės Korėja, kurios bendra apyvarta – šimtai milijonų dolerių“, – sakė JAV iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas.

„Taip pat taikysime sankcijas laivybos ir transporto kompanijoms bei jų laivams, padedantiems prekiauti Šiaurės Korėjai, ir jų apgaulingiems manevrams“, – pabrėžė jis.

Naujosios priemonės papildė JAV sankcijų sąrašą vienu asmeniu, 13 prekybos įmonių ir 20 laivų.

Pirmadienį D.Trumpas pareiškė, kad per ateinančias dvi savaites bus paskelbta virtinė priemonių, papildysiančių „maksimalaus spaudimo kampaniją“ prieš Kim Jong Uno režimą.

Kaip ir buvo tikimasi, Iždo departamento naujosios priemonės grindžiamos ankstesnėmis JAV direktyvomis, nukreiptomis prieš Šiaurės Korėjos prekybą, bet išplečia sankcijų mastą ir įtraukia daugiau įmonių bei asmenų.

Svarbiausia, kad jos bus taikomos ir kelioms Kinijos įmonėms, kaltinamoms užsiimant verslu su Šiaurės Korėja, nors Pekinas yra pažadėjęs, kad laikysis Jungtinių Tautų remiamų tarptautinių spaudimo priemonių.

Pasak S.Mnuchino, šios sankcijos ne vien padidins Pchenjano izoliaciją, bet taip pat atskleis „jo išsisukinėjimo taktiką“.

Naujosios priemonės papildė JAV sankcijų sąrašą vienu asmeniu, 13 prekybos įmonių ir 20 laivų.

Bet koks šių bendrovių nekilnojamasis turtas arba kitokie aktyvai, esantys į JAV jurisdikciją patenkančiose teritorijose, bus įšaldyti, o amerikiečiams draudžiama su jomis prekiauti.

Kaip pranešiama, trys kinų bendrovės – „Dandong Kehua Economy and Trade“, „Dandong Xianghe Trading Company“ ir „Dandong Hongda Trade“ – yra pardavusios Šiaurės Korėjai kompiuterių, mineralinių žaliavų ir rūdų.

Kinų verslininkas Sun Sidongas ir jo bendrovė „Dandong Dongyuan Industrial“ kaltinami eksportavę į tą šalį transporto priemonių, staklių, radijo navigacijos priemonių ir „prekių, susijusių su branduoliniais reaktoriais“.

Be suvaržymų įmonėms ir Šiaurės Korėjos laivams, Iždo departamentas į sankcijų sąrašą įtraukė organizaciją „Korea South-South Cooperation Corporation“.

Manoma, kad ji komandiruodavo darbininkus iš Šiaurės Korėjos dirbti Kinijoje, Rusijoje, Kambodžoje ir Lenkijoje. Tokie užsienyje dirbantys darbininkai yra svarbus Pchenjano režimo pajamų šaltinis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų