JAV ramina Meksiką ir žada nesiųsti darbo inspektorių USMCA įgyvendinimo stebėjimui

JAV pirmadienį pamėgino nuraminti Meksiką ir pažadėjo nesiųsti darbo inspektorių, kurie stebėtų, kaip bus laikomasi naujojo prekybos susitarimo, Meksikos prezidentui apkaltinus Vašingtoną bandymu „slapta pašnipinėti“ kaimynę.
Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

JAV prekybos atstovo Roberto Lighthizerio pasiūlymas buvo skirtas įveikti paskutiniąją kliūtį, JAV įstatymų leidėjams liekant vis mažiau laiko ratifikuoti JAV, Meksikos ir Kanados prekybos susitarimą (USMCA).

Visgi Meksikos pareigūnai liko nepatenkinti JAV Kongreso svarstymui pateiktu įstatymo projektu, kuriame reikalaujama, kad Jungtinių Valstijų atstovai stebėtų, kaip Meksika laikosi sutarties nuostatų dėl darbo sąlygų.

Meksika nesutiko įsileisti užsienio inspektorių į gamyklas, kad pastarieji įvertintų darbo sąlygas ir darbo užmokestį.

Meksikos prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras pareiškė, kad šios nuostatos „nebuvo sutartyje“ ir kad ji buvo įtraukta į JAV įgyvendinamuosius įstatymus „slapta“.

„Meksikos nuomonė yra tokia: mes nepriimsime nė vieno pareigūno iš kitos šalies, išsiųsto atlikti darbus, kurie viršija įstatymais nustatytą apimtį“, – pareiškė Meksikos užsienio reikalų ministras Marcelo Ebrardas.

Pagrindinis Meksikos prekybos derybininkas Šiaurės Amerikoje Jesusas Seade sekmadienį išvyko į Vašingtoną, norėdamas gauti paaiškinimų iš prezidento Donaldo Trumpo administracijos.

Gavęs „kategorišką“ R.Lighthizerio patikinimą, kad JAV darbo atašė stebės tik darbo sąlygas ir teiks techninę pagalbą, tačiau „nebus darbo inspektoriais“, J.Seade žurnalistams pareiškė: „Esame patenkinti, labai patenkinti“.

Visgi jis pridūrė, kad šis klausimas „turėjo būti aptartas“ su Meksikos pareigūnais, o jų susitikimo metu R.Lighthizeris „labai teisingai ir draugiškai atsiprašė“.

USMCA, susitarimas, skirtas atnaujinti ir pakeisti 25 metų senumo Šiaurės Amerikos laisvosios prekybos susitarimą (NAFTA), jau buvo pasirašytas daugiau nei prieš metus, tačiau JAV demokratai atidėliojo jo ratifikavimą reikalaudami griežtesnės reikalavimų dėl darbo sąlygų laikymosi priežiūros Meksikoje.

Paėjusią savaitę šalys pasirašė iš dalies pakeistą prekybos paktą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų