„Nesutarimų galiausiai kyla dėl keleto esminių problemų. O būtent, kaip Kinija ketina dalyvauti pasauliniuose santykiuose“, – pareiškė jis interviu radijui „iHeartMedia“.
Pasak M. Pompeo, pagrindiniai klausimai, kurie reikalauja atsakymų, yra šie: „Ar jie ketina ir toliau vogti intelektinę nuosavybę? Ar jie ketina versti amerikiečių įmones perduoti jiems savo technologijas, kad joms būtų leista veikti jų rinkoje ir investuoti į jų ekonomiką? Ar jie nori veikti laikydamiesi teisės viršenybės principo? Ar jie pasirengę sumažinti savo muitus iki sąžiningų ir atitinkančių amerikietiškuosius lygių?“
„Tai yra tos problemos, kurios svarstomos derybose. Tai reikalavimai, kuriuos keliame visoms šalims, su kuriomis prekiaujame“, – paaiškino JAV valstybės sekretorius.
Tačiau, anot jo, „Kinijos komunistų partija pareiškė, jog tai yra ne tai, su kuo ji yra pasirengusi sutikti“.
JAV ir Kinijos derybos dėl prekybos nutrūko gegužės mėnesį. JAV prezidentas Donaldas Trumpas tuomet pareiškė, jog Pekinas mėgina atsisakyti derybose anksčiau prisiimtų įsipareigojimų, ir daugiau kaip dukart padidino 200 mlrd. JAV dolerių vertės kiniškoms prekėms taikomus importo muitus.
Tačiau birželio pabaigoje Osakoje susitikę D.Trumpas ir Kinijos prezidentas Xi Jinpingas sutarė atnaujinti derybas.