Viduriniajai klasei – smulkiesiems verslininkams, namų priemiestyje savininkams, ūkininkams arba statybų sektoriaus darbuotojams – gresia pavojus. Kažkada tai buvo dominuojanti JAV klasė, dabar ji akivaizdžiai smunka. Per keturis dešimtmečius nuo dviejų trečdalių iki dvigubai daugiau nei nacionalinės vidutinės pajamos uždirbančių žmonių sumažėjo 10 proc. – nuo 61 iki 51 proc.
„Forbes“ rašo, kad nė viena politinė partija neturi racionalios programos, kaip sustabdyti viduriniosios klasės smukimą. Pastaruoju metu yra susitelkta į, pavyzdžiui, žalių darbo vietų kūrimą arba miestų tankumą. Kai kurie politikai bando apeiti šią problemą ir pradeda kalbėti apie laimės indeksą.
Susižavėjimas JAV išaugo po Antrojo pasaulinio karo, kai viduriniosios klasės pajamos augo dvigubai. Tai buvo ne miražas, bet kapitalizmo pasiekimas.
Tuo metu dabar vidurinioji klasė kenčia dėl demokratinio kapitalizmo, kurį palaiko konservatoriai. Iš tiesų kapitalizmas tampa vis mažiau demokratiškas – amerikiečių, perkančių akcijas, skaičius yra mažiausias nuo 1999 metų. Skurdas iš miestų nusirito ir į priemiesčius.