Bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas liepą, palyginti su ankstesniu mėnesiu, siekė 0,1 procento. Birželį šis rodiklis buvo 1 proc., pranešė Nacionalinės statistikos biuras (ONS).
Nepaisant tokio nedidelio prieaugio, tai buvo šeštasis augimo mėnuo iš eilės.
„Nedidelis <...> BVP augimas liepos mėnesį rodo, kad daugėjant COVID-19 atvejų bei didėjant produktų / darbo jėgos trūkumui, ekonomikos atsigavimas sustojo“, – pažymėjo „Capital Economics“ tyrimų grupės vyriausiasis JK ekonomistas Paulas Dalesas.
„Gaunami duomenys rodo, kad rugpjūtį, gali būti, padėtis buvo ne ką geresnė“, – pridūrė analitikas.
Visame pasaulyje dėl sparčiai plintančios COVID-19 delta atmainos atsinaujina užsikrėtimų skaičiai.
Tai savo ruožtu trikdo pasaulinę tiekimo grandines, o Didžiosios Britanijos skyrybos su Europos Sąjunga dar labiau paaštrino problemas šalyje.
Parduotuvės nesulaukia prekių papildymo, įskaitant tokias pagrindines prekes kaip pienas, nes po „Brexito“ sunkiau samdyti darbo jėgą iš užsienio, todėl krovinių gabenimo įmonėms labai trūksta sunkvežimių vairuotojų.
Atskirai paskelbti oficialūs duomenys parodė, kad ES prekių importas į Didžiąją Britaniją liepą sumažėjo.
Be to, netrukus baigsis vyriausybės įgyvendinta darbo užmokesčio palaikymo pandemijos metu schema, padėjusi išlaikyti milijonus darbo vietų privačiame sektoriuje, o tai gali padidinti nedarbą.
Ekonomistai nesitiki, kad sektoriai, kuriuos rimtai paveikė darbuotojų trūkumas, sukeltas viruso protrūkio ir „Brexito“, įskaitant svetingumo sektorių, tikrai turės naudos iš padidėjusio darbo ieškančių žmonių skaičiaus, kai rugsėjo 30 dieną baigs galioti minėta schema.
Jungtinėje Karalystėje šiuo metu yra daugiau nei 1 mln. laisvų darbo vietų.