Per tyrimą nebus palikta nuošaly krizė dėl Ukrainos, Vakarams grasinant Rusijai griežtomis sankcijomis, jei ši pultų kaimyninę šalį.
Tyrėjai aiškinsis, kaip spręsti „sudėtingus iššūkius“ dėl neteisėtų lėšų, prisidedančių prie korupcijos ir nesaugumo, nurodoma išplatintame pranešime.
„Būdama pasauliniu finansų centru, JK turi išskirtines galimybes veikti ir saugoti nuo grėsmių, kylančių taisyklėmis grindžiamai tarptautinei tvarkai“, – sakė užsienio reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Tomas Tugendhatas.
„Rusijos vykdomas Ukrainos bauginimas ir Kremliaus spaudimas kitoms Europos valstybėms aiškiai rodo, kad privalome imtis veiksmų“, – sakė jis.
Rusijos ir Vakarų santykiai dabar yra labiausiai įtempti nuo Šaltojo karo laikų, Maskvai sutelkus pasienyje su Ukraina apie 100 tūkst. karių, taip pat daug tankų, kitų kovos mašinų, artilerijos ir raketų sistemų.
Per tyrimą daug dėmesio bus skirta kriptovaliutoms ir centrinio banko skaitmeninėms valiutoms, „keliančioms esminių klausimų, kaip veiks besiformuojanti pasaulio skaitmeninė ekonomika, kelianti iššūkiu tarptautinėms normoms ir standartams“.
JK vyriausybė vis labiau spaudžiama imtis veiksmų dėl į šalį plūstančių rusų oligarchų pinigų, kurių nemaža dalis investuojama į nekilnojamąjį turtą Londone.
Tuo metu britų užsienio reikalų sekretorė Liz Truss pirmadienį sakė, kad „mes išliekame įsipareigoję pristatyti ekonominių nusikaltimų įstatymo projektą, o ministras pirmininkas [Borisas Johnsonas] pasiryžęs tai padaryti šįmet“.
Seniai laukiamas įstatymo projektas bus skirtas sustabdyti nešvarių pinigų srautą, plūstantį į JK iš tokių šalių, kaip Rusija.