Palyginti su rugpjūčiu, rugsėjį pardavimų apimtys susitraukė 0,2 proc., sakoma Nacionalinės statistikos tarnybos (ONS) pranešime. Tai yra ilgiausias susitraukimo laikotarpis nuo tada, kai pradėti rinkti duomenys.
„Namų apyvokos prekių pardavimai daugiausia prisidėjo prie rugsėjį fiksuoti nuosmukio, nes susitraukė beveik 10 proc.“, - pažymėjo ONS ekonominės statistikos direktorius Darrenas Morganas.
„Nepaisant panaikintų apribojimų, mažmeninė prekyba parduotuvėse išlieka nedidelė, o daugelis vartotojų vis dar renkasi apsipirkti internetu“, – pridūrė jis.
Nors rugsėjo pabaigoje benzino pardavimai išaugo, kai vairuotojai puolė pildyti bakus, JK degalų trūkumo krizė greičiausiai reiškė, kad vartotojai parduotuvėse lankėsi tik būtiniausiu atveju, teigė analitikai.
„Nesvarbu, ar produktų nėra, ar kaina per aukšta, ar pirkėjai tiesiog užbaigė dekoruoti namus – ne maisto produktų pardavimai tempė žemyn rugsėjo mėnesio rodiklius“, – pažymėjo „AJ Bell“ finansų analitikė Danni Hewson.
„Baldų parduotuvės jau prieš kelis mėnesius perspėjo, kad negali pildyti didelių užsakymų dėl tiekimo trikdžių, o tai, regis, turėjo įtakos bendroms pardavimų apimtims“, – pridūrė analitikė.
JK susiduria su tiekimo problemomis dėl didelio sunkvežimių vairuotojų stygiaus.
Didžiosios Britanijos mažmeninės prekybos konsorciumo („British Retail Consortium“) vadovė Helen Dickinson teigė, kad mažmenininkai susiduria su problemomis tuo metu, kai artėja svarbus šventinis laikotarpis, kurį pernai sutrikdė karantinas.
Šį kartą artėjant šventiniam sezonui problemų kelia tiekimo sutrikimai, ekonomikai vėl atsigaunant po pandemijos.
Tuo tarpu prognozuojama, kad lapkričio mėnesį Anglijos bankas padidins palūkanų normas, siekdamas sumažinti infliaciją, o tai gali priversti vartotojus sumažinti išlaidas prieš Kalėdas.
Naujasis centrinio banko vyriausiasis ekonomistas Huwas Pillas ketvirtadienį leidiniui „The Financial Times“ duotame interviu teigė, kad JK metų infliacija artimiausiais mėnesiais gali pakilti virš 5 procentų.