Nacionalinės statistikos tarnybos duomenimis, rugpjūtį infliacijos rodiklis siekė 3,2 proc. ir tai buvo aukščiausias lygis nuo 2012-ųjų.
Nepaisant infliacijos augimo sulėtėjimo, analitikai vis dar mano, kad Anglijos bankas kitą mėnesį padidins pagrindinę palūkanų normą, kuri šiuo metu yra rekordiškai žemame 0,1 proc. lygyje.
„Kadangi ... infliacija išliko aukštesnė nei 3 proc. – tokį rodiklį rugpjūčio mėnesį prognozavo Anglijos bankas, – mažai tikėtina, kad tai reikšmingai sumažins lūkesčius, jog centrinis bankas padidins palūkanų normas iki metų pabaigos“, – teigė „Capital Economics“ tyrimų grupės vyriausiasis JK ekonomistas Paulas Dalesas.
Aukšta infliacija slegia įmones ir vartotojus visame pasaulyje, o centriniai bankai, siekdami sušvelninti kainų kilimą, didina palūkanų normas.
„Pasauliniai sukrėtimai pakėlė kainas visame pasaulyje, ir mes bendradarbiaujame su įmonėmis ir tarptautiniais partneriais, kad sumažintume šį spaudimą“, – paskelbus Didžiosios Britanijos infliacijos duomenis teigė finansų ministras Rishi Sunakas.
Žaliavų, taip pat gatavų produktų ir paslaugų kainos smarkiai kyla, atsinaujinusiai ekonomikai susiduriant su tiekimo problemomis.
Ypač kyla energijos kainos, o kai kuriais atvejais įmonės mažina ar net laikinai stabdo veiklą.