Per tris mėnesius iki sausio pabaigos nedarbo lygis šalyje sumenko iki 3,9 proc, palyginti su 4,1 proc. paskutinį praėjusių metų ketvirtį, „sugrįždamas į iki koronaviruso pandemijos buvusį lygį“, pranešė Nacionalinis statistikos biuras (ONS).
Džiaugdamasis skaičiais finansų ministras Rishi Sunakas pridūrė esantis įsitikinęs, jog darbo rinka yra „geroje padėtyje, kad galėtų susidoroti su dabartiniais pasauliniais iššūkiais“, vyraujant nerimui, kadRusijos invazija į Ukrainą, sparčiai auganti pasaulinė infliacija ir dėl COVID-19 protrūkio atnaujintos ribojamosios priemonės Kinijoje sutrukdys pasaulio ekonomikos atsigavimui.
ONS pridūrė, jog dirbančiųjų skaičius JK vasarį išaugo 275 tūkst. ir pasiekė rekordinį 29,7 mln. lygį.
Visgi darbo užmokesčio vertė mažėja, nes metų infliacija Didžiojoje Britanijoje yra didžiausia per beveik 30 metų.
„Kadangi kai kuriems darbuotojams ir toliau buvo mokamos didelės priemokos, bendras darbo užmokestis per pastaruosius metus spėdavo užbėgti kylančioms kainoms už akių, nors įprasto atlyginimo vertė iš esmės sumažėjo,“ – pažymėjo ONS vyriausiasis ekonomistas Grantas Fitzneris.
Numatoma, kad nuo balandžio mėnesio pragyvenimo išlaidos dar padidės dėl JK darbuotojams ir įmonėms taikomų mokesčių padidinimo bei išaugusių sąskaitų už energiją.
Prognozuojama, kad Anglijos bankas kovodamas su infliacija ketvirtadienį trečią kartą iš eilės padidins palūkanų normas.