Pagal įstatymą, kuris, kaip planuojama, įsigalios 2019 metų sausį, visos akcinės bendrovės, turinčios daugiau kaip 250 darbuotojų, turės kasmet skelbti savo „darbo užmokesčio santykius“ ir juos paaiškinti.
„Dauguma didžiausių Jungtinės Karalystės įmonių tinkamai vykdo savo verslo praktiką, tačiau mes suprantame darbuotojų ir akcininkų pyktį, kai vadovų užmokestis nedera su įmonės veiklos rezultatais“, – pareiškė verslo sekretorius Gregas Clarkas.
„Įpareigojus stambias įmones skelbti darbo užmokesčio skirtumus, ... bus padidintas skaidrumas ir atskaitingumas .... Taip pat bus padėta kurti sąžiningesnę ekonomiką, kuri bus naudinga visiems“, – pridūrė jis.
Akcininkai ir visuomenė jau daug metų piktinasi dosniu užmokesčiu, kuris mokamas įmonių vadovams, įskaitant nuostolingas įmones.
„Darbo užmokesčio santykių skelbimas ir pagrindimas tėra pirmasis žingsnis. Reikia padaryti kur kas daugiau“, – pareiškė Didžiosios Britanijos profsąjungų kongreso vadovė Frances O'Grady.
„Bosai piniguočiai yra išties įgudę teisintis ir nekreipti dėmesio į visuomenės pasipiktinimą. Siekiant, kad jie pasikeistų, reikalingos naujos taisyklės“, – pažymėjo ji ir paragino siekiant didesnio sąžiningumo į atlyginimų komitetus įtraukti darbuotojų atstovus.
Tuo tarpu Rebecca Long Bailey, pagrindinės opozicinės leiboristų partijos atstovė spaudai verslo klausimais, pažymėjo, kad naujajame projekte numatyti pasiūlymai yra „neapgalvoti“ ir „nepadės spręsti įsišaknijusios nelygybės problemos“.