„Susidūrus su problemomis svarbiausia nelaukti, kol bėdos užgrius visiškai ir neliks pinigų paskolos įmokoms. Geriau iš karto pranešti bankui apie sunkumus ir ieškoti sprendimo“, – dienraščiui sakė bendrovės „DnD Nord būstas“ direktorius Gediminas Jankauskas.
Ką gali pasiūlyti bankas? Pirmiausia – atidėti paskolos mokėjimą. Tačiau taip įmanoma kas mėnesį sutaupyti tik kelis šimtus litų, mat paskola už būstą yra maža, palyginti su tuo, kad kiekvieną mėnesį palūkanos sudaro didžiąją dalį įmokos.
Antra, galima tartis keisti paskolos valiutą, tarkim, litus į eurus. Per pastaruosius metus palūkanų norma litais (VILIBOR) išaugo kelis kartus, tuo tarpu tarpbankinės palūkanų normos eurais (EURIBOR) yra tris kartus mažesnės nei litais. Vis dėlto ekonomikos ekspertai su šiuo būdu siūlo neskubėti, mat nežinia, kada EURIBOR pradės kilti. Be to, pasak ekspertų, per visą paskolos mokėjimo laikotarpį, kuris paprastai siekia ne vieną dešimtmetį, palūkanų normos svyruoja tarsi švytuoklė, todėl kartais geriau sudėtingą laikotarpį pasispausti ir pralaukti.
Taip pat galima tartis su banku dėl paskolos termino pratęsimo arba dėl mokėjimo būdo pakeitimo, tarkim, iš linijinio į anuiteto. Tik nepamirškite to padaryti laiku.