„Graikija privalo turėti galimybę išleisti savo valiutą ir jai reikalinga devalvacija, kuri galima turint tokią valiutą“, – teigė R.Bootle ir pridūrė, kad nepaisant to, jog toks perėjimas nebūtų lengvas, tačiau iš jo šalis gali nemažai laimėti.
Valiutos susiejimas
Nemažai šalių savo valiutas yra pririšusios prie euro. Tačiau norint turėti susietą valiutą reikalinga stabili ekonomika arba dideli valiutos rezervai.
Graikijos šiaurinė kaimynė Bulgarija turi pakankamus valiutos rezervus tam, kad nacionalinė valiuta levas, pareikalavus, būtų konvertuota į eurus. Tačiau Graikija tam neturi pakankamų atsargų.
Skaitmeninė valiuta
Kai kurie teoretikai siūlo Graikijai įsivesti skaitmeninę valiutą, pavyzdžiui, bitkoinus.
Kai kurie teoretikai siūlo Graikijai įsivesti skaitmeninę valiutą, pavyzdžiui, bitkoinus.
Londono ekonomikos mokyklos ekonomikos istorikas Garrickas Hilemanas sako, kad toks sprendimas nėra labai tikėtinas, tačiau vadinamojo grexit atveju bitkoinų populiarumas gali gerokai išaugti.
„Suprantama, kad graikai gali nepasitikėti naująja drachma ir ieškoti alternatyvos“, – teigė G.Hilemnas.
Tačiau daugelis ekonomistų į tokią mintį žvelgia su skepticizmu. Jie teigia, kad sunku įsivaizduoti, kad Graikijos, kurios ūkyje vyrauja grynieji pinigai, visuomenė atsiskaitymams nebenaudotų įprastinių pinigų.
„Labiau tikėtina, kad Graikija visiškai pereis prie grynųjų, kas jau vyksta dabar, o ne prie skaitmeninės valiutos“, – įsitikinusi banko „Rabobank“ vyriausioji valiutų strategė Jane Foley.