A.Cipras iki sekmadienio turi įtikinti euro zonos šalių lyderius suteikti finansinę pagalbą Graikijai, nes kitu atveju vyriausybė ir šalies bankai bus priversti skelbti bankrotą, o Atėnai, tikėtina, paliks valiutos sąjungą.
Niekas neturi iliuzijų dėl Graikijos ateities – šalis atsidūrė prie ekonominio ir socialinio chaoso slenksčio. Taip pat niekas nemano, kad A.Cipras ir jo kolegos turi pakankamą kompetenciją, kad įgyvendintų tokį sudėtingą dalyką kaip naujos valiutos įvedimas.
Kai kurie Graikijos ir kitų euro zonos šalių pareigūnai baiminasi dėl humanitarinės krizės šalyje.
Kai kurie Graikijos ir kitų euro zonos šalių pareigūnai baiminasi dėl humanitarinės krizės šalyje. Grexit taip pat reikštų ir psichologinę žalą euro zonai bei investuotojų pasitikėjimui bendrąja Europos valiuta.
Vis dėlto A.Cipras ir nemažai žmonių „Syriza“ partijoje turi stiprias ideologines nuostatas, kuriomis remdamiesi jie ir laikosi kompromisų nepripažįstančios politikos derantis su skolintojais.
Priešingai vyraujančiam požiūriui, „Syriza“ nėra įprasta politinė partija, kovojanti už laisvesnę fiskalinę politiką, kaip ji ir nėra tik euroskeptiškų kovotojų dėl laisvės politinė jėga.
„Syriza“ yra ganėtinai laisva kairiosiomis idėjomis besivadovaujančių politikų, iš kurių nemažai turi ir marksistines pažiūras, koalicija. Jie nuosekliai siekia savo tikslo – dideles galias turinčios socialistinės valstybės su radikalia perskirstymo mokestine sistema.