Kaina litais turi būti nurodoma ne didesniu šriftu nei eurais

Euro įvedimo įstatyme numatyta, kad kainos dviem valiutomis Lietuvoje bus skelbiamos iki šių metų birželio 30-osios. Nors naujieji pinigai šalyje cirkuliuoja dar tik pirmą mėnesį, eurų apyvartoje jau daugiau negu litų, o ir gyventojai sako su naująja valiuta spėję apsiprasti.
Lietuvos pašto bendrovės vadovė Lina Minderienė ir susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius apžvelgė eurų keitimo klausimus.
Eurai / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Nematau aš to sunkumo – man tas pats. Dabar jau tik eurais atsiskaitinėju, bet dar pažiūriu į senas kainas“, – pasakoja žurnalistų kalbinta vilnietė Aldona.

Nors kainos dviem valiutomis Lietuvoje skelbiamos nuo praėjusio rugpjūčio, nesuspėjusiems išmokti skaičiuoti vien tik eurais neverta panikuoti – galimybę matyti prekių ir paslaugų kainas, paskelbtas ne tik naująja, bet ir senąja valiuta, gyventojai turės dar ilgai.

„Kainos iki birželio 30 dienos rašomos dviem valiutomis – eurais ir šalia turi būti rašoma litais. Tai yra pagrindinis reikalavimas. Paskutinėje ataskaitoje, įvertinus Lietuvą, Komisijos buvo pasiūlyta valstybėms narėms pratęsti šitą stebėjimą ir kontrolę iki 2016 metų“, – sako Vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktorius Feliksas Petrauskas.

Skirtumo nėra, ar kaina eurais, ar kaina litais bus pirma, tačiau svarbu, kad kaina eurais būtų ne mažesniais skaitmenimis negu kaina litais

Kaip ir iki sausio, kainos dviem valiutomis turi būti aiškiai suprantamos ir neklaidinančios bei nurodomos visose prekių ir paslaugų įsigijimo vietose, jų reklamos vietose, interneto parduotuvėse ir tinklalapiuose. Tiesa, jei pernai kaina litais galėjo būti atspausdinta didesniu šriftu, dabar didesni skaitmenys gali būti naudojami tik nurodant kainą eurais. Kitais atvejais abi kainos gali būti skelbiamos vienodo dydžio ir šrifto skaitmenimis viename lape.

„Pasikeitimų yra – šiuo metu kaina eurais turi būti nurodoma didesniu šriftu negu kaina, buvusi litais. Tačiau gaunam dažnai klausimų, kuri kaina – ar eurais ar litais – turėtų būti nurodoma pirmiausia. Tai norėčiau paaiškinti, kad skirtumo nėra, ar kaina eurais, ar kaina litais bus pirma, tačiau svarbu, kad kaina eurais būtų ne mažesniais skaitmenimis negu kaina litais“, – aiškina Ūkio ministerijos Vidaus prekybos politikos sk. vedėja Birutė Janutėnienė.

Jei verslininkai kainas litais vis dar nurodo didesniais skaitmenimis negu kainas eurais, jie pažeidžia Euro įvedimo įstatymą ir rizikuoja būti nubausti. Tiesa, tikrintojai pabrėžia sieksiantys ne nubausti, o priversti kuo skubiau ištaisyti pažeidimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai