Šiuos ir kitus pasiūlymus teikia priežiūros institucijų konsolidavimo ir optimizavimo priemonių planą parengusi Ūkio ministerija.
„Yra daug svarbių žingsnių, kurie palengvintų situaciją, kai ką optimizuojant, susitariant dėl funkcijų perdavimo. Daug pokyčių, kurie palengvintų verslui gyvenimą“, – BNS sakė ūkio viceministras Marius Skuodis.
Anksčiau ketinta į vieną įstaigą apjungti Kainų komisiją, Energetikos inspekciją ir Ryšių reguliavimo tarnybą, tačiau šių planų atsisakyta ir ketinama sujungti tik pirmas dvi įstaigas. Ūkio ministerijos siūlymu, reklamos priežiūros funkcijas VVTAT perimtų iš Konkurencijos tarybos.
Be to, siūloma į vieną sujungti Metrologijos inspekciją ir Prabavimo rūmus, o Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos įmonių priežiūros funkciją perduoti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.
Ūkio ministerija taip pat siūlo daugumos statinių statybos užbaigimo procedūras perduoti privačiam verslui. Siūloma įvertinti galimybę Kultūros paveldo departamento įmonių patikrinimo funkcijas, susijusias su statybos darbais, perduoti Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai.
Ūkio ministerijos pasiūlymai trečiadienį bus svarstomi Vyriausybės pasitarime. Ministerija spalio pabaigoje taip pat ketina pristatyti priežiūros institucijų veiklą įvertinsiančią „švieslentę“.
Valstybės kontrolė kovo pabaigoje pristatė verslo priežiūros sistemos auditą ir konstatavo, kad Vyriausybė ir ministerijos nevertina priežiūros institucijų veiklos efektyvumo, naudos naudos visuomenei bei verslui. Be to nėra aišku, ar joms skiriamas finansavimas padeda mažinti naštą verslui.
Buvusio premjero Algirdo Butkevičiaus vadovaujama Vyriausybė buvo užsimojusi daugiau nei perpus sumažinti priežiūros institucijų skaičių, tačiau konsoliduotos buvo vos kelios įstaigos. Buvęs ūkio ministras Evaldas Gustas 2014–ųjų pradžioje žadėjo konsoliduoti verslo priežiūros institucijas, tuomet jų skaičių siekta sumažinti nuo 68 iki 30–ies.