Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaip užauginti aštuonženklį investicijų portfelį iš viso pasaulio: Larso investavimo istorija

Nepriklausomybė nuo darbdavio ir finansinė laisvė – daugelio svajonė. Vokietijoje gyvenantis Larsas Wrobbelis nusprendė jos siekti prieš daugiau nei 16 metų, per šį laiką jo portfelis tapo aštuonženklis. Kaip to pasiekti bei nuo ko pradėti naujam investuotojui, dalinasi vienas pirmųjų „InRento“ investuotojų.
Investavimas
Investavimas / 123RF.com nuotr.

Investuoti pašnekovas, kaip pats sako, pradėjo labai vėlai – būdamas 23 metų, prieš pat pasaulinę 2008 metų finansų krizę. Į investavimą Larsą atvedė noras susikurti finansinį saugumą ir nepriklausomybę nuo darbdavio. Šiandien jis yra populiariausias Vokietijos tinklaraštininkas, rašantis apie alternatyvias investicijas, daugiausiai – apie P2P platformas. Per mėnesį Larso tinklaraštis „Passives Einkommen mit P2P“ sulaukia apie 100 tūkstančių skaitytojų.

Nors investuoti pradėjo ne pačiu palankiausiu metu, šiuo metu Larso portfelį sudaro aštuonženklė suma, kurios didžioji dalis – apie 70 procentų – yra investuota į akcijas. Likusioji dalis pasiskirsto tarp kriptovaliutų, grynųjų pinigų ir P2P paskolų bei investavimo platformų.

„Kaip ir daugelio investuotojų, mano kelias į sėkmę buvo vingiuotas, teko susidurti ir su sukčiais, prarasti pinigų. Tačiau visos nesėkmės kažko išmoko“, – sako pašnekovas. „Tuo tarpu netikėčiausia sėkmė investavimo kelyje – investicijos į kriptovaliutas. Bitcoin įsigijau už šiek tiek mažiau nei 1 000 EUR, o Ethereum – už mažiau nei 100 EUR. Iki šiol tai daugiau nei atsipirko ir atnešė man kelių tūkstančių procentų grąžą“, – sako pašnekovas.

Pradedantiems pataria nesivaikyti grąžos

Prisimindamas kritinius investavimo karjeros momentus Larsas akcentuoja ir Covid-19 pandemiją, kurios pradžioje akcijų rinkos bei indeksai pasaulyje nukrito apie 30-40 procentų.

„Covid-19 metu jau buvau daug labiau patyręs, lyginant su 2008 metų krize. Nutariau pasinaudoti atėjusiu rinkų nuosmukių ir plačiai investavau savo grynųjų pinigų atsargas į vertybinius popierius. Žvelgiant atgal, tai buvo visiškai teisingas sprendimas“, – pasakoja pašnekovas.

Paklaustas, ką rekomenduotų pradedantiesiems investuotojams, Larsas išskiria tris esminius dalykus.

„Pirmiausia, investavimo pradžioje viską darykite labai paprastai ir laikykitės reguliuojamų investicijų. Taip išvengsite sukčių ir neskaidrių schemų, kurios gali pradanginti jūsų kapitalą. Antra, investuokite kuo plačiau, bet naudokite kuo mažiau priemonių – pradžiai puikiai tiks ETF fondai. Trečia – pasistenkite nesivaikyti didelės grąžos. Jei ji ateis, bus puiku, bet būdami kiek atsargesni išvengsite didesnių nesėkmių.“

Gyvendamas Vokietijoje renkasi Lietuvos NT platformą

Aštuonženklį portfelį valdantis investuotojas aktyviai dalyvauja ir P2P bei sutelktinio finansavimo rinkoje – šiuo metu yra investavęs į 21-ą tokią platformą, tarp jų ir „InRento“.

„Atsiradus „InRento“, buvau vienas pirmųjų investuotojų ir šiuo sprendimu esu patenkintas – jie iki šiol atliko nuostabų darbą, kitaip nei daugelis kitų nekilnojamojo turto sektoriaus platformų, jie neturėjo nesėkmių ar vėlavimų. Vokietijoje yra panašių platformų, tačiau jų grąža gerokai mažesnė, jų veiklos rezultatai prasti“, – sako jis.

2020 metais įkurta investavimo į nekilnojamojo turto nuomos projektus platforma „InRento“ jau turi daugiau nei 25.000 vartotojų, investavusių per 34 mln. eurų, o investuotojai uždirbo virš 2,7 mln. eurų.

„Larsas toli gražu nėra vienintelis užsienietis investuojantis mūsų platformoje. Tiesą sakant, „InRento“ turime investuotojų iš užsienio praktiškai tiek kiek iš Lietuvos. Žmonės iš tokių rinkų kaip Vokietija, Ispanija, kur investavimo įrankių ir platformų yra gausybė, renkasi dirbti su mumis. Mums tai yra didelis pasitikėjimo ir įvertinimo simbolis“, – sako „InRento“ įkūrėjas Gustas Germanavičius.

Investavimas susijęs su rizika prarasti dalį ar visą investuotą sumą, todėl investicijas yra rekomenduotina diversifikuoti ir investuoti atsakingai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais