Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaišiadoryse vaikų kambarį-užkandinę atidariusi J.Lagūnavičiūtė: „Norėjau pabėgti nuo didmiesčio“

Dažnas įmonę steigti sumanęs verslininkas visų pirma žvalgosi į Vilnių, o jei ne į sostinę, tai bent į didesnius šalies miestus – Kauną, Klaipėdą. Didesnė konkurencija jų nebaido, nes vilioja didesnis žmonių – potencialių klientų – srautas, kas reiškia ir didesnes galimybes pelningai dirbti. Jolanta Lagūnavičiūtė – viena iš tų, kurie ėjo kitu keliu. „Bėgau nuo to didmiesčio, nuo vartotojiškos visuomenės“, – kalbėjo Kaišiadoryse vaikų kambarį-užkandinę įkūrusi moteris.

Pasirengę padėti

J.Lagūnavičiūtė pasakojo, kad žengti pačius pirmuosius žingsnius dėl žinių ir informacijos stokos nebuvo lengva.

„Domėjausi, kas galėtų padėti, pakonsultuoti. Taip susiradau „Verslios Lietuvos“ konsultantę, į kurią kreipiausi tiek dėl teisinių dalykų, tiek dėl įvairių šios srities verslui reikalingų licencijų, leidimų.

„Saulės zuikučio“ nuotr./Vaikų žaidimų kambarys-užkandinė „Saulės zuikutis“
„Saulės zuikučio“ nuotr./Vaikų žaidimų kambarys-užkandinė „Saulės zuikutis“

Pagalbos ranką taip pat ištiesė regione veikiantis VšĮ Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras, kurio darbuotojai padėjo užpildyti verslo planą kredito unijai paskolai gauti. Be šios paskolos nebūčiau įgyvendinusi savo svajonės. Iki šiol konsultuojuosi įvairiausiais verslo paramos ir apskaitos klausimais“, – dėstė verslininkė.

Vienas iš „Verslios Lietuvos“ tikslų – skatinti regioninį verslumą, padėti žmonės realizuoti savo idėjas, o vėliau jas vystyti.

Vienas iš „Verslios Lietuvos“ tikslų – skatinti regioninį verslumą, padėti žmonėms realizuoti savo idėjas, o vėliau jas vystyti.

„Net 8 „Verslios Lietuvos“ atstovai dirba įvairiuose Lietuvos regionuose, siekdami padėti mažesniuose miestuose ar miesteliuose verslo idėjas turintiems žmonėms jas įgyvendinti. Ta pagalba būna įvairi – nuo pačios idėjos išgryninimo, generavimo kartu iki konkrečių veiksmų.

Sakykime, pagalbos steigiant pačią įmonę, tvarkant reikiamus dokumentus ar ieškant partnerių. Matydami, kad produktas gali būti įdomus ir tarptautinei rinkai, skatiname verslininką kurti ir eksporto planus“, – kalbėjo Marijampolės regione dirbanti „Verslios Lietuvos“ atstovė Eglė Stebulienė.

„Nors atstovų turime nemažai, kol kas apimame ne visus regionus, tačiau tai nereiškia, kad jiems nepadedame. Verslininkas visada gali kreiptis į gretimame regione dirbantį „Verslios Lietuvos“ atstovą. Jolanta – vienas iš tokių pavyzdžių. Kaišiadoryse atstovo neturime, tačiau ji kreipėsi į mane. Su ja kartu iš tiesų dirbome nemažai, labai džiaugiuosi, kad jai pavyko ir, tikiuosi, kad toliau seksis puikiai“, – kalbėjo „Verslios Lietuvos“ atstovė.

Pasirinko tinkamą kryptį

„Regioninis verslas iš tiesų turi savo specifikos, tai žinodami, mes ir stengiamės padėti tiems, kurie pasiryžta savo idėjas realizuoti ne didmiesčiuose. Visų pirma, aišku, reikėtų paminėti neretą paklausos stygių. Kaip ir Jolantos atveju, bandėme kuo geriau įvertinti, kiek Kaišiadoryse bus žmonių, kurie bent kartą per savaitę galės apsilankyti „Saulėje zuikutyje“. Šis aspektas labai svarbus, būtent dėl jo kartais verslininkai nusvyla“, – kalbėjo Marijampolės regione dirbanti verslumo specialistė.

„Minėtas veiksnys nulemia tai, kad kurdamas verslą regione turi itin gerai apgalvoti – ką siūlysi, ar tikrai to reikia. Jolanta pasirinko išties gerą kryptį. Visų pirma, aplink tokio pobūdžio įstaigų nėra, taigi – tai bus aktualu ne tik Kaišiadorių, bet ir gretimų miestelių gyventojams.

Pasirinkti šeimos, vaikų auditoriją taip pat buvo tikslinga. Tėvai nori savo vaikus palepinti, paįvairinti jų laisvalaikį, o Jolantos įsteigtas žaidimų kambarys-užkandinė – viena iš nedaugelio galimybių tai padaryti būtent tame regione“, – svarstė E.Stebulienė.

„Verslios Lietuvos“ atstovė tikino, kad regionų verslininkai apskritai turi bruožą neskubėti veikti.

„Didmiesčiuose žmonės dažniau tik sugalvoja ir imasi. Jei nudega, bando dar. Čia kitaip, kaip sakoma, devynis kartus pamatuoja, tik dešimtą kerpa. Taip pat kartais trūksta ir pasitikėjimo. Kreipiasi į mus konsultacijų, tačiau niekaip negali patikėti, kad jos nemokamos. Perklausia net kelis kartus, baiminasi, kad netikėtai nebūtų išrašyta sąskaita, nors to niekada nebuvo“, – pasakojo E.Stebulienė.

Vis dėlto, anot jos, įstaigos specialistų įdirbis rezultatų atneša. „Vis dažniau į „Verslią Lietuvą“ kreipiasi ne tik didmiesčių, bet ir regionų verslininkai. Lanko rengiamus seminarus, semiasi patirties. Supranta, kad mūsų tikslas – jiems padėti visais klausimais, kuriais tik galime“, – kalbėjo Marijampolėje verslininkus konsultuojanti E.Stebulienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai