Kinijos sprendimas uždrausti plastikinių atliekų importą iš užsienio pernai sukėlė visuotinį chaosą atliekų perdirbimo sektoriuje, o atliekomis užpildytus konteinerius pradėta gabenti į įvairius regiono uostus.
Šį mėnesį Kambodžos Sihanukvilio uoste atrasti 83 plastko konteineriai sukėlė pareigūnų pasipiktinimą, kurie pareiškė, jog Kambodža nėra „šiukšlių dėžė“.
Jie nurodė atsakingai įmonei – „Chungyuen Plastic Manufacture“ – iki rugpjūčio 24 dienos išsiųsti siuntą atgal į JAV ir Kanadą ir sumokėti 254 tūkst. JAV dolerių baudą.
Kambodžos muitinės departamento generalinis direktorius Kunas Nhimas žurnalistams pasakė, kad bendrovė „susidurs su tolesniais veiksmais teismuose“, jei nesilaikys nurodymo ir nesumokės baudos.
Pareigūnas paaiškino, kad septyniasdešimt konteinerių yra atgabenti iš JAV, o likę – iš Kanados.
Jis nepateikė informacijos apie tai, kaip konteineriai atsidūrė Sihanukvilio uoste.
„Gali būti, kad jie atgabeno konteinerius į Kambodžą laikinai, kai negalėjo rasti šalies, kuri priimtų atliekas“, – pridūrė jis.
Kambodža yra dar viena Pietryčių Azijos šalis, kilusi į kovą su atliekų krize.
Kiek anksčiau šį mėnesį Indonezija pranešė planuojanti grąžinti dešimtis atliekų pilnų konteinerių Prancūzijai ir kitoms išsivysčiusioms šalims, tuo tarpu kaimyninė Malaizija gegužę įspėjo grąžinanti 450 tonų importuotų plastikinių atliekų į kilmės šalis.
Kasmet pasaulyje pagaminama apie 300 milijonų tonų plastiko, o didžioji jo dalis patenka į sąvartynus ar užteršia jūras ir vandenynus.