Parke įsikūrusi „Eteam“ įmonė ir KTU informatikos fakulteto komanda atidarymo metu pristatė pačių kurtus virtualios realybės projektus.
Atviri kūrybinių industrijų profesionalams
Virtualios ir papildytos realybės (VR ir AR) sprendimai patrauklūs verslui, norinčiam įdomiau ir išmaniau pristatyti produktus klientams.
„Virtualios ir papildytos realybės (VR ir AR) sprendimai patrauklūs verslui, norinčiam įdomiau ir išmaniau pristatyti produktus klientams. Parke įsikūrusios įmonės gauna vis daugiau užsakymų sukurti inžinerinių sprendimų ar nekilnojamo turto objektų pristatymus virtualioje erdvėje“, – sako Kauno MTP Inovacijų ir verslumo departamento vadovas Paulius Nezabitauskas.
Pastebėjęs virtualios realybės kūrimo šuolį universitetinėje aplinkoje, inovacijų ekspertas nusprendė apjungti šiuos poreikius ir įrengti projektų testavimo zonas. „Žinome, kad KTU studentai praeitais metais sukūrė apie dešimt VR projektų. Taigi, atsižvelgdami į naujų specialistų poreikį nusprendėme įkurti pirmą Lietuvoje VR įrangą siūlančią bendradarbystės erdvę. Ja kviečiame naudotis ir įsitraukti į AR, VR projektus laisvai dirbančius profesionalus, studentus“, – teigia P. Nezabitauskas.
Papildyta realybė – išrankiems pirkėjams
Kol kas tokiems projektams atviriausia pramogų industrija, edukacinių ir turizmo paslaugų teikėjai.
IT sprendimus vystanti „Eteam“ komanda JAV rinkai kuria papildytos realybės parodų programinę įrangą, padėsiančią sudominti naujovių ištroškusius verslo klientus. B2B pardavimų srities inovatoriai įžvelgia verslo susidomėjimą papildytos realybės kuriamu pasauliu, tačiau pastebi, kad vis dar neišnaudojamos visos VR technologijų galimybės. Kol kas tokiems projektams atviriausia pramogų industrija, edukacinių ir turizmo paslaugų teikėjai. Programinės įrangos kūrėjai mano, kad galimybė testuoti projektus paskatins profesionalus aktyviau imtis virtualios realybės plėtojimo.
Atidarymo metu įmonės atstovai lankytojams leido pasidairyti po San Fransisko, JAV, gatves. Toks pilotinis projektas skirtas pirminiam klientų susipažinimui su papildytos realybės galimybėmis organizuojant miesto duomenų sistemą. „Nors patys kuriame programinę įrangą, testuojame ir praleidžiame nemažai laiko papildytoje realybėje, ji veikia erdvės suvokimą, koordinaciją, todėl vis dar nepajėgtume būti simuliacinėje aplinkoje ištisą dieną. Vis dėlto, didžiųjų IT lyderių tyrimai numato būsimą programinės įrangos šuolį kitąmet, kas, manau, paskatins kūrėjus imtis vis įžūlesnių projektų“, – pastebi „Eteam“ projektų vadovė Beata Barauskaitė.
Sporto klubų pakaitalas norintiems įspūdžių
Virtualios realybės technologijų įranga pasitinka ir į universiteto gyvenimą grįžtančius studentus. VR konceptą pritaikantis sveikatinimo technologijų projektų realizavimui KTU Programų inžinerijos katedros docentas dr. Tomas Blažauskas viliasi, kad naujovė bendradarbystės erdvėje leis studentams imtis sudėtingesnių ir įdomesnių projektinių darbų. „Dabar turėsime virtualios realybės sprendimams pritaikytą erdvę, kur galėsime kartu su studentais patogiai kurti naujus virtualios realybės sprendimus ir demonstruoti esamus produktus užsakovams“ , – sako mokslininkas.
Kūrėjas kartu su studentų komanda yra išvystęs keletą virtualios realybės projektų, pritaikytų individualiam sportui, kuriuo galima užsiimti namuose. „Šiandien jau siūlome išbandyti kelias treniruotes virtualioje realybėje: pasivažinėjimą dviračiu, sklandymą parasparniu virš KTU studentų miestelio, irklavimą Galvės ežere ir slidinėjimą kalnuose“, – pasakoja T. Blažauskas. Atidarymo svečiai kelionės parasparniu įspūdžius patyrė patys, pasinaudoję „VR Project Hub“ vizitine kortele – sulankstomais virtualios realybės akiniais.
Naujos bendradarbystės erdvės kvies ne tik prie AR ir VR projektų dirbančius profesionalus. Savo darbo vietą ras ir kūrybinių industrijų, IT, internetinių verslų kūrėjai, kurie galės išbandyti bendradarbystės erdves ne tik KTU studentų miestelyje, bet Kauno MTP K. Petrausko biurų pastate įrengtose „Project Hub“ erdvėse. Čia įsikūręs informacinių ir komunikacinių technologijų klasteris „Digital Rocket LT“ atveria kelią naujoms profesinėms pažintims.